Ana Sayfa Yaşam Öğrenilmesi En Kolay 10 Yabancı Dil

Öğrenilmesi En Kolay 10 Yabancı Dil

21
0
ogrenilmesi-en-kolay-diller
ogrenilmesi-en-kolay-diller

Öğrenilmesi En Kolay 10 Yabancı Dil

En kolay dil hangisi? En kolay öğrenilen dil? En kolay dil sıralaması nasıl? Türkler için öğrenmesi kolay diller nelerdir? Dünyanın en kolay dilleri nelerdir? Türklerin kolay öğrenebileceği diller neler?

Günümüzde bilinen 6800 çeşit dil konuşulmaktadır. 1 Milyon insanın üzerinde konuştukları dil 2200 sayısını geçmektedir. Konuşmayı bir kenara bırakırsak bu dillerin yazım şekilleri de birbirinden farklı olarak bulunmaktadır. Dünya üzerinde 300 dil işlek olarak kullanılmaktadır. Bu yazımız da sizler için hazırladığımız öğrenilmesi en kolay 10 dil üzerinde duracağız. Dil öğrenmenin hayatımızdaki önemi çok fazladır. Elbette yeni bir dil öğrenmek eğlencelidir fakat kolay da değildir. İlk olarak dil öğrenmek istiyorsanız kararlılık ile başlayarak dikkatinizi hiçbir şekilde başka yöne yönlendirmemelisiniz. Sizler için hazırladığımız 10 kolay diller den birini öğrenmeye başlayarak kendinizi daha fazla geliştirmeye imkan sağlamaktayız.

1. İngilizce
Dünya da en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır. Pratik yapmakta günümüz de oldukça çok kolay bir hale gelmiştir. Kelimeler kısa olarak bilinmektedir. Filler sadece üçüncü şahsa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 360 milyon kişinin ana dili olanların yanında ise iki milyar kişi bu dili konuşmaktadır.

en-kolay-diller
en-kolay-diller

2. Afrikaans

Genel olarak Güney Afrika ve Namibya’da Afrikanca konuşulsa da günümüzde dünya üzerinde yaklaşık olarak 10 milyon kişi bu dili bilmektedir. Flemenkçe, Bantu, Portekizce, Malay ve Khoisan dillerinin karışımı olarak doğmaktadır. Gramere çok fazla özen gösterilmez. Cinsiyet ve zamirler birbirlerine çok bağlı kalmaktadır.

3. İspanyolca
Latin ve Arap dillerinin üzerinde etkilerinin olduğunu bilmekteyiz. Yazı yazıldığı gibi okunmaktadır. Diğer latin dillerine göre daha düzenlidir.

 

4. İtalyanca

İtalya, İsviçre, Arjantin ve Malta olmak üzere bir çok farklı ülkelerde kullanılan bu dil 70 ile 125 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Diğer latin dilleriyle aynı olan bu dil de kelime sayıları biraz daha azdır.

en-kolay-diller-2
en-kolay-diller-2

5. Svahili

Shwahili dilinin öncellikle Bantu dili olduğunu bilmenizde fayda vardır. Arapça’dan etkilenmesinin yanı sıra İngilizce, Fransızca, Portekizce ve Almanca dillerinin üzerindeki etkisini de görmekteyiz. 140 milyondan fazla insanın konuştuğu bu dil Doğu Afrikaya kadar ulaşmıştır. Arapça’dan sonra en çok konuşulan dildir.

6. Felemenkçe

Hint – Avrupa dil ailesinden Cermen dillerine aittir. Hollandaca ve Flamanca gibi lehçeleri bulunmaktadır. Yazı dilleri oldukça birbirlerine benzemektedir. Hollanda, Belçika, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Surinam’da resmi dil olarak bilinmektedir. Dünyada yaklaşık olarak 24 milyon insan resmi dil olarak Felemenkçe konuşmaktadır.

7. Çince

Hint – Avrupa dil ailesine bağlı olarak bilinen dil Romen dillerine de bağlıdır. Dünyada konuşulan üçüncü dil olarak bilinmektedir. Dünyada İspanyolca konuşan yaklaşık 470 milyon insan olduğu bilinmektedir. Ana dil olarak konuşan 41 milyon kişi vardır.

8. Almanca

Hint – Avrupa dillerine bağlı olan bu dil dünya üzerinde en yaygın lisanslardan biridir. Özellikle 12 farklı ülkede çok fazla konuşulmaktadır. Genel olarak baktığımızda 38 ülkede 128 milyon kişi tarafından en fazla konuşulan yerler ise Almanya, İsviçre ve Avusturya’dır. Yaygın olarak öğrenmeye yatkın bir dildir.

9. Arapça

Bakıldığı zaman çok zor olarak görülse de öğrenilmeyecek bir dil değildir. Hami – Sami dillerine bağlı olan Sami koluna bağlı bir dildir. Dünya genelinde konuşulan 5. dildir. Ayrıca Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 6 resmi dil arasına da girmiştir.

en-kolay-diller-3
en-kolay-diller-3

10. Hintçe

Hintçe dünyanın en eski dillerinden biri olarak bilinmektedir. Hint – Avrupa dil ailesine bağlıdır. 22 yerel dilin ana dili olmasının yanı sıra, Hindistan da ana dil olarak kullanılmaktadır. 240 milyon Hintçeyi ana dili olarak konuşmaktadır. İkinci dil olarak ise %35 bir kısımlığa bağlı olarak değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.