Ana Sayfa Yaşam Biten İlişkinin Temeli; Kıskançlık!

Biten İlişkinin Temeli; Kıskançlık!

40
0

Biten İlişkinin Temeli; Kıskançlık!

Seven insan kıskanır mantığı, ilişkilerdeki en tehlikeli klişelerden biri olmuştur. Fakat hiç der miyiz, seven insan güvenir, korur ve saçma sapan kıskançlıklarla ilişkiyi yıpratmak yerine ilişki için hangi güzel adımları atmakla meşgul olur diye.

Kıskançlık da güzeldir tabi. Eğer yerinde ve tatlıysa. Fakat bazen bu kıskançlıklar öyle farklı boyutlara ulaşır ki, günümüzü zehir eden ve kangrene dönüşen, tek çaresi kesip atmak olan koca bir hayal kırıklığıyla sona erer ilişki.

Aslında önceleri herkes için en güzel zamanlarıdır bir ilişkinin. Kıskançlıklar tatlı ve sempatik, gereksiz yüzgöz olmalara izin vermeden aşk böcekleri gibi dolanırız ortalarda. Fakat zaman geçtikte insan da daha fazla düşünmeye başlar. O heyecanlar bir süre sonra normal seyrine döner ve artık daha düzgün düşünmeye başlarız.

Artık kafamızda kavak yelleri değil, hayatımızda olan düşünce boşluklarından dolayı oluşan saçma sapan fikirler yeşerir. Acaba şimdi nerede, kimle konuşuyor veya gerçekten benimle ciddi mi diye düşünüp dururuz. Bu işte ilişkideki en tehlikeli aşamadır çünkü bu dönemleri ya atlatırız ya da kaybetmeye mahkum oluruz.

Güvenmemek Mi? Çok Sevmek Mi?

Ben sana güveniyorum fakat çevreye güvenmiyorum klişesine gelir sıra. Artık partnerimiz veya siz birbirinizin evden çıkmasını istemeyecek dereceye kadar gelirsiniz farkında olmadan. E ona izin vermeyince sizde eve kapanırsınız.

Eski arkadaşlarınızı görmeye gidemezsiniz, hayatınızda tek vakit geçirdiğiniz insan partneriniz olunca daha fazla düşüncelere dalarsınız. Çünkü tek odak noktanız o kalmıştır hayatınızda ve mecbur ondan başka düşünecek şeyiniz kalmamıştır. Bu çok sevmek değil tamamen takıntıdan ibarettir.

Bir süre sonra ona muhtaç olmaya başladığınızın farkına varırsınız. Çünkü hayatınızda ondan başka kimse kalmamıştır. Bu yüzden daha fazla üzerine düştüğünüz partneriniz sizdeki eski heyecanı yakalayamaz ve bir yandan da ondan başka kimsenizin olmadığını fark ettiğinde sizi cepte görür ve eski ilgiyi size vermez.

Aslında kıskanmak sadece kavgalardan veya güvensizlikten dolayı kötü olan bir şey değil, sizin karakterinizi etkileyen ve sizi olmadığınız bir insan yapan en büyük lanetlerden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.