Ana Sayfa Yaşam Arkadaşa El Yapımı Hediyeler

Arkadaşa El Yapımı Hediyeler

31
0

Arkadaşa El Yapımı Hediyeler

Arkadaş, herkesin hayatında yeri büyük öneme sahip olan kişidir. Kötü zamanların destekçisi olduğu gibi iyi zamanların da mutluluğumuzu paylaşan nadide insanlardır. Paylaştığımız her şeyde anı, hediye vb. ortak olunun şeyler de dostluk biraz daha artar. Bundan dolayı arkadaşa veya arkadaşlara çeşitli el yapımı hediyeler vererek onları mutlu edebilir hatta arkadaşlık pekiştirile bilinir.

Bu hediyeleri kendi el yapımı ile yapılanlardan seçme hediyeye daha özel bir anlam katacaktır. Uzun yılların unutulmaz bir hatıra olacak hediyeler hem yapan için bir hobi haline gelecektir. El emeği hediyeler üretebilir hem de bu sayede arkadaş veya arkadaşlar mutlu edile bilir.

El Yapımı Hediye Çeşitleri

Fotoğraflı, Yazılı Kapı Süsü

Arkadaş mutluluğu için hazırlana bilecek bir kapı süsü. Fakat bu hediyeyi diğerler kapı süslerinden ayıran nokta fotoğraflı ve yazılı bir tablo gibi kullanılıyor olabilmesidir. El yapımı bir kapı süsü olan bu hediye, Hediye edeceğini kişinin baş harfinden oluşan büyük harftir. Harfin bir tarafını arkadaşınız ile ilgili koymak istediğiniz fotoğrafları yapıştırabilir diğer tarafına da arkadaşınız için çok özel bir not yazabilirsiniz. Böylece hediyeniz diğerlerinden daha farklı kılacaktır. Malzemeler;

  • mukavva kartondan
  • birhaften oluşan tahta
  • üzerine yazı yazılabilen ve resim yapıştırılabilen bir yüzey
  • fotoğraflar ve yazılı kapı süsü


Telden Kalpli Bileklik

 

Bir miktar demir teli ve pense ile takının yapımına geçebilirsiniz.Penseyleelinizde var olanteli iki tane yan yana olacak şekilde katlayın.Sonra telin bir tane uç kısmını kalp şekline getirin. Telin uç kısmını kalbin alt kısmına doğru sararak sabitleyin. Bileklik olarak vereceğiniz bu hediye hem şık hem de unutulmazdır.

 

 

Ev Yapımı Kumaş Anahtarlık


Arkadaşınızın mutluluğu için bir başka hediye ise hazırlayabileceğiniz güzel bir alternatifolacaktır. Hazırlanışı ise oldukça kolay işlem aşamalarından oluşuyor.

  • Desenli kumaş
  • Anahtarlık halkası
  • Karton ve iğne
  • İplik

Malzemelerini hazırlayın. Daha sonra yapım için işin başına geçin. İlk olarak kumaşı altıgen şekilde kesin ve kumaşın iki kat olması ve muntazam şekilde kesilmesi çok önemlidir. İki kat kumaş arasına karton koyun ve kartonu kaplayacak şekilde iğne ile dikerken en son kurdeleyi arasına ekleyin. Son olarak anahtarlığı kurdeleye geçirince hediyeniz hazır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.