Ana Sayfa tarih Zayıflamak Adına Yapılan Doğru Sanılan Yanlışlar

Zayıflamak Adına Yapılan Doğru Sanılan Yanlışlar

65
0
zayıflama

Zayıflamak Adına Yapılan Doğru Sanılan Yanlışlar

Zayıflamak adına kişilerin yapmadıkları kalmamak da, sağlıklarını tehlikeye atmakta, yüklü miktar da paralar ödemek de ve en kötüsü de sağlıklarından olmaktadır. Hatta bu uygulamalar sağlıklarının daha da kötüye gitmesiyle ölümlere sebep olmaktadır.

 Zayıflama Yolunda Kararlı Olunmalı

            Zayıflama konusun da kişiler magazinsel haberlere önem vermek yerine gerçek bilimsel konulara değinmeli konusu uzman kişilerden bilgiler alınmalıdır. Hızlı kilo vermek için kimseyle yarışa girilmemeli, diyet süreci boyunca çevrenin ve ailenin yapacağı olumsuz yorumları dikkate almamak önemlidir. Diyet sürecin de en önemli nokta ise birçok işe başlarken, bir işte yola çıkarken olduğu gibi kararlı olmaktır. Kafaya koymak gerekir ve bu süreci tamamlamak için vazgeçmemek gerekir. Zayıflama süreci çoğu zaman zorlu bir süreç olmak da yeni bir düzene alışmak ve kalori kısıtlamasıyla aç kalınacağı düşüncesi kişilerin diyeti uygulamak istememelerine hatta bu süreç hakkın da bilgi dahi almak istememelerine sebep olmaktadır. Sağlıklı bir diyet programı alanında uzman beslenme uzmanları tarafından hazırlandığın da iş, ev, beslenme düzeni, sağlık durumu gibi etkenlere bağlı olarak düzenlenmektedir. Bu şekil de hazırlanmış olan diyet programı ise rahatlıkla uygulanmak da ve kişinin sürekli tok olmasını sağlayabilmektedir.

 Diyet Programı Sürecinde Kişi Aç Kalmamalı

            Diyet sizi aç bırakmayı hedeflemez. Diyet programları ihtiyacınız olan gıda miktarını düzenli bir şekil de saatlere uygun olarak sağlıklı bir şekil de alınmasını sağlamaktadır. Kişilerin kaçamak yapmak istemeleri ve yaptıkları kaçamakları beslenme danışmanlarından gizlemeleri, yapılan kaçamaklar sonrasın da diyet programını yapamadıklarını ve bu beslenme programlarını bozdukları bahaneleriyle de diyete son vermeleri en sık yapılan yanlışlardandır. Belki ufak kaçamaklar diyetisyen eşliğin de diyet programına eklenebilir hatta sağlıklı atıştırmalıklar sayesin de bu kaçamakların önüne geçilebilir. Bol sebze tüketimi, beslenme düzenin de kullanılan tam tahıllı ve kepekli ürünler de daha tok bir mide olmasını sağlamaktadır. Lifli besinlerin az olması ise besinlerin hızlı sindirim ve emilimine neden olmakta ve sürekli bir açlık halinin çekilmesine neden olmaktadır. Fiziksel aktiviteden kaçınılmamalı ve yeteri kadar sıvı alımı sağlanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.