Ana Sayfa tarih YABANCI DİL ÖĞRENMENİN KISA YOLLARI & PÜF NOKTALARI

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN KISA YOLLARI & PÜF NOKTALARI

110
0
yabancı-dil-ogrenmenin-yollari-bicigoo

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN KISA YOLLARI VE PÜF NOKTALARI

Yeni bir dil öğrendiğimizde yepyeni bir dünyayı keşfetmeye başlarız. Her toplumun kendine has bir konuşma dili vardır. Bu nedenle dil öğrenmek bambaşka bir toplumla iç içe olmak demektir. O dili konuşan toplumun, kültürünü ve yaşantılarına da şahitlik ederiz. Dil öğrenmek güzel şey dedik. Peki, bir dil öğrenmek için nasıl bir yol izlenebilir? Öğrenilecek dil en hızlı şekilde nasıl öğrenilir? Bu soruların yanıtları aslında çok basittir. İşte yabancı dil öğrenmenin kısa yolları:

YAZMAKTAN KORKMAYIN

Evet, bir dili öğrenmeye başlamadan önce o dili okuyabilmeliyiz. Kullanılan alfabe, telaffuz biçimleri ve sesler ilk olarak ele alınacak konulardır. Bu unsurları öğrenmenin en iyi yolu ise bol bol yazmaktır. Alın elinize bir defter ve bir kalem her harfi her heceyi yazın. Öğrenemediğiniz her şeyi tekrar tekrar yazın. Emin olun bu yolla en zor alfabeleri dahi kolayca öğreneceksiniz.

ARKADAŞ EDİNİN

Bir dili en iyi o dili konuşan insanlardan öğreniriz. Örneğin, bir Amerikalı ile arkadaş olursak İngilizcemizi geliştirmek adına diğer insanlardan bir adım önde oluruz. Ancak, bunu yaparken hata yapmaktan korkmamalı ve kendinize güvenmelisiniz. Günümüzde sosyal medya üzerinden dünyanın öbür ucundan arkadaşlar edinmek mümkün olduğundan dil öğrenmek çok daha kolay olacaktır. Vakit kaybetmeden arkadaş edinmeye bakın.

GOOGLE ÇEVİRİYİ KULLANIN

Bazıları Google çevirinin yanlış çevirdiğini söylese de dil öğrenenler için önemli bir yardımcıdır. Özellikle diyalog kurulmaya başlandığında anlaşılmayan kelime ve cümleleri çevirmek hayat kurtarır. Yeni bir dil öğreniyorsanız ve kelime sıkıntısı çekiyorsanız Google dan dan yardım almaktan çekinmemelisiniz.

KONUŞUN

Konuşmak en önemli iletişim yöntemidir. İnternet üzerinden Chat yöntemi ile konuşmaktan ziyade yüz yüze konuşmak, dilin gelişmesi açısından büyük önem taşır. Öğrendiğiniz bir iki kelimeden ibaret dahi olsa diyalog kurmaktan ve bu kelimeleri kullanmaktan korkmamalısınız. Pratik yapmadan bir dili öğrenmeniz mümkün değildir.

DİL ÖĞRENMEDE YARDIMCI OLAN SİTELER

İnternet üzerinde yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacak birçok site mevcut bu sitelere üye olarak da daha hızlı ve pratik yabancı bir dili öğrenmeniz kolaylaşır hem kelime ezberleme açısından hem de hafızanıza yer etmesi açısından görseller ile eğitici içerikler oluşturulan sitelerden birkaçını aşağıda verilmiştir.

dulingo-yabancı-dil

Duolingo

İnternet ortamında bilinen en popüler ve yaygın kullanıma sahip bir yabancı dil öğrenme sitesi. Forumları, görseller ve eğlenceli sınavlarıyla dil öğrenme meraklısı için oldukça eğitici bir sitedir.

Duolingo’da çok fazla dil öğrenme seçeneği mevcuttur.

tr.duolingo.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.