Ana Sayfa tarih Web Sitesi Fikirlerinin Hayata Geçirilmesi

Web Sitesi Fikirlerinin Hayata Geçirilmesi

73
0
girisimci

Web Sitesi Fikirlerinin Hayata Geçirilmesi

 Web Sitesi Nedir?

            Web sitesi, günümüzün haber kaynağı, eğlence ortamı, bilgi deposu ve geçim kaynağı olarak bilinmektedir. Aslında genel olarak bundan ibarettir ama insanoğlunun gelişmeye dayalı mükemmel tasarımıyla elbette daha birçok konuda bilinmeye devam edecektir web siteleri. Özellikle son yıllarda web site kullanımının en büyük sebeplerinden biri de geçim kaynağı olarak kullanılmak istenmesidir.

 Web Sitesinin Hizmet Ettiği Amaçlar

             Web siteleri, haber kaynağı olarak dünyanın herhangi bir yerinde olan olaylar ve gelişmeler hakkında güncel bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Eğlence ortamı, Oyunlar ve sosyal medya ile eğlenebileceğiniz ortamı ve vakit geçirmenizi sağlar. Bilgi deposu, web site sayesinde artık sağlıktan tarihe, dünyadan uzaya kadar neredeyse söz konusu bütün konular hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Kısacası çağımızın neredeyse her şeyidir. Son olarak geçim kaynağıdır web siteleri. Yani isteyen herkes, web siteleri sayesinde kafalarında bir fikir oluşturarak bu fikir üzerinden bir web sitesi açabilir, ister ek iş olarak isterse de tam zamanlı çalışarak geçim sağlayabilir. Bir web sitesinden hayat şartları düşünüldüğünde gayet yüksek tutarlar kazanılabilmektedir.

 Web Sitesi Fikrinizi Hayata Geçirmek

             Bir web sitesi açabilmek için öncelikle kafanızda bir fikir oluşturmalısınız. Sonra bu fikri iyice araştırarak emin olmalısınız. Fikriniz hazır olduktan sonra siteniz için bir isim bulma zamanı gelmiş demektir. Kendinize bir liste oluşturarak isimleri denemeniz tavsiye edilir çünkü aynı isme sahip başka bir site bulunabilir ve bu site isminiz kabul görmeyecektir. Sırada domain almak gerekiyor yani bir ip adresi almalısınız. Bu ip adresi fotoğraflarınızı, yazılarınızı vb. içerikleri depolar. Aldığınız ip adresi ayrıca sitenize url kısmından erişme ismi olarak kullanılacaktır. Birçok karmaşık sayı diziliminden oluşmaktadır. Ama bunun yerine örnek; (websiteismi.com) diye ip adresinizi değiştirebilirsiniz. Web siteniz artık var ama hazır değil sırada sitenizi kaliteli ve erişimi kolay bir arayüzü ile kullanılabilir hale getirmek kaldı. Bu konuda kesinlikle bir tasarımcıya başvurulmalıdır. Tasarımcıya istediğiniz şekilde anlatırsınız ve sitenizin arayüzünü ona göre ayarlayacaktır. Zor gibi görünse de web site fikrinizi hayata geçirmek çok da zor değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.