Seo Uyumunda Özgün İçeriğin Önemi ?

seo-nasılyapılır
seo-nasılyapılır

SEO nedir

SEO “Search Engine Optimization”, kısaltmasıdır.

Arama motorları genelde seo ya bakmakda buna göre optimize etmekdedir seo önemi sitenizin daha değerli olmasına ve ilk sıralarda çıkmanızı kolaylaştıran bir yöntemdir “iç seo” “dış seo “nedir? İç seo yazmış olduğunuz bir makalede belirli kelimeleri seçerek strong yani kalın yazı ile belirtim bunun önemini belirtme işlemidir .

Doğru bir seo için öncelikle yazmış oldugunuz metinin özgün ve en az 3 link verebilecek şekilde betimlenmelidir. Alt başlıklar en az 3-4 tane olmalı ve H1 Den H4 kadar belirtilmelidir google genelde eçok sevdigi etiketlerin başında gelen H1 ve H2 etikedir bu iki etiketi h1 olanı en fazla 1 kere kullanılmalı H2 ise 2 veya 3 defa kullanıla bilmekdedir.

Etiket düzeni ne olmalıdır?

Etiket yani bir kullanıcının gözünden bakıp ne şekilde arama yapabilirin özetidir

Seo ile ilgili bir kullanıcı şu şekilde arama yapar Seo nedir  seo nasıl yapılır seo’da nelere dikkat edilmeli Vs gibi bunları düşünerek sizde hazırlamış olduğunuz makalenizde aranacak kelimeleri daha fazla geçirip bunları kalın olarak işaretlip önemli olduğunu belirte bilirsiniz…

Seo’da önemli olan bir diğer konu ise mutla bir konun içinde görsellerin yer almasıdır

Görsellik her zaman okuyunun daha fazla ilgisini çekmede ve yazının okunmasına ve seoya katkı sağlamakdadır.

Googleden veya kendi hazırlamış oldugunuz bir görselin özellikle isimlerini o konuya dair isim verilmiş olmalıdır alt etiketlerini googlenin daha rahat bulabilmesi için eklenmelidir.

Özgün içerik  Nedir ?

ozgun-icerik-maddeler
ozgun-icerik-maddeler

Özgün içerik İngilizce adıyla unique içerik benzersiz bir yazım şeklidir. Bu gibi içerikler daha çok sitenizin hit almasına ve ziyaretçilerinizin artmasına neden olucakdır

bunun bize + sı ise ileride sitemizde reklam almaya çalıştığımızda çok rahat bir şekilde adsense admatic gibi sitelere kabul edilmemiz kolaylaşıcakdır içlerinde

ençok özgün içerige önem veren adsense’dir ve bu gibi firmalara kabul edile bilmeniz için en az %80 özgün olmak zorunlulugu getirilmiştir.

Sizde yazmış olduğunuz makalenin özgünlük aratmasını yapabilirsiniz internet,de kontrol edebilecek birçok site olmakla birlikde en çok kullanılan site

Plagiarism Checker  dir yazmış oldugunuz makeleyi kopyalayıp yapıştırğınızda nekadar benzersiz oldugunu ve nekadar çalıntı kopya içerik oldugunu size kırmızı renk ile bildiricekdir  bu site size çok fayda sağlayacakdır.

Site’ye burdan ulaşabilirsiniz

2 YORUMLAR

  1. Bazı makale paylaşımlarımız da baştan sona kendimiz yazmış olsak bile özgünlük testinden geçirmenin sıralama için önemli olduğu tartışılamaz bir gerçek, durum böyle olunca özgünlük testine de çok ihtiyaç duyuyoruz. Ne yazık ki bir çok sitede özgünlük testi için günlük veya saatlik limit var, arşivi ne kadar geliştirirsek o kadar faydalı olacak 😉 Makale ve site paylaşımı için teşekkürler hocam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.