Ana Sayfa tarih PİRAMİTLER VE TÜRK PİRAMİTLERİ!

PİRAMİTLER VE TÜRK PİRAMİTLERİ!

38
0
gizlenen-turk-piramitleri-s

PİRAMİTLER VE TÜRK PİRAMİTLERİ

 Çin’de yer alan Türk piramitleri son zamanlarda gerek yazılı gerek görsel medyayı sıklıkla meşgul etmiştir.

 Efsane Mi Yoksa Gerçek Mi?

 Tarihi bir gerçeklik olarak iddia edilen bu piramitler üzerinde tarihçilerin farklı ve çeşitli görüşleri vardır. Kimi tarihçileri bu yapıların birer piramit olduğunu iddia etmekte kimileri ise bu görüşe katiyen katılmamaktadır.

Çin toprakları üzerinde bulunan Türklerin eski tarihine ve kültürüne ait olduğu iddia edilen bu piramitlerin bulunduğu ve Çin yönetiminin bu eserleri sakladığı haberi bilhassa son zamanlarda sıklıkla karşımıza gelmektedir.

 Tarihçiler Ne Diyor?

cindeki-turk-piramitleri
Türk piramitleri

 Tarih noktasında ehliyet ve liyakat sahibi olmayan tarihçiler tarafından gündeme gelen bu konu pek çok birey tarafından araştırılmadan inanılmıştır.

Bu durum ise yazılı, görsel ve sosyal medyada büyük bir infilaka ve patlamaya yol açmıştır.

Ancak eski Türk tarihi noktasında uzman kimseler bahsi geçen piramitler konusunu tartışmaya değmez görmekte ve gerçeklikten uzak olduğunu iddia etmektedir.

Ortaya atılan bu iddialar esasen bu gerçeklikten uzak olmakta ve bu yapıların Türk mezarları ve ölülerin o dönemde defnedildiği yapılar olduğu ve ayrıca Çin hükümeti tarafından kesinlikle gizlendiği dillendirilmektedir.

İddia edilene göre çevresine topraklar atılmakta ve üstü kapatılarak ağaçlandırma faaliyetleri yapılmaktadır.

gizlenen-turk-piramitleri
Türk piramitleri

 Bahsi geçen yapıların keşfi 2. Cihan Harbi sonlarına denk gelmektedir. Çin üzerinden uçan uçaklardan gayet rahat görülebilen bu tepeler Mısır piramitlerine benzetilerek insanlar üzerinde bir heyecan yaratmıştır.

Görünüşü itibarıyla piramitlere fevkalade benzemekte ve üzerinin kapatılması sebebiyle de gayet ilgi çekici bir görünüme sahip olmak ta olan bu yapılar gizemini korumakta ancak

Çin iktidarının oralarda araştırma yapılmasına izin vermediği yönünde haberler çıkmaktadır.

Üzerinde yapılan kamuflaj işlemleri ile bilhassa tarımsal faaliyetler, yapıların gizlenmeye çalışıldığı kanaatini güçlendirmekte ve yapılara olan ilgiyi bir kat daha artırmaktadır.

 Ancak bilindiği üzere Mısır piramitleri çok farklı niteliklere ve tarihi geçmişe sahip yapılardır.

Birtakım ezoterik faaliyetlerin ve pek çok çözülemeyen sırların bulunduğu piramitler ile  olarak adlandırılan bu yapılar arasında fevkalade ciddi farkla bulunmaktadır.

gizlenen-turk-piramitleri-s
Türk piramitleri

O dönemde savaş sonra toprak bozulmaları ve tarım faaliyetleri sonucu oluşmuş yapılar piramitlerle ilgisi olmayan yapılardır. Piramitlerle ilgisi olmadığı gibi Türk tarihi ile ilgili olduğu da muğlak bir konudur.

Zira ülkemizde yaşayan uluslararası üne sahip alanında liyakat sahibi uzman tarihçiler böyle bir yapının Türk tarihine ait olduğunu kanıtlayacak yeterli done ve materyallerin bulunmadığı ileri sürmektedir.

gizlenen-turk-piramitleri-s
Türk piramitleri

Dolayısıyla son dönemlerde insanlarda büyük merak ve heyecan konusu oluşturan bu yapıların Türk tarihi ile ilintili olduğu ve yapıların piramit olarak nitelendirilebileceği hususunda kesin bir kanıt olmamaktadır.

Sadece bireylerin heyecanını körüklemek ve ön plana çıkmak isteyen kimi bireylerin alevlendirdiği bir konu olmaktadır. Yapıların gizemi sürmekle beraber tarihi gerçekliği sahip olacak maddi deliller olmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.