Ana Sayfa tarih Oyun Yapımında Para Kazanılır Mı ?

Oyun Yapımında Para Kazanılır Mı ?

69
0
oyun yapımı

Oyun Yapımında Para Kazanılır Mı ?

 Oyunların hayatımızdaki yeri:

 Teknolojinin gelişmesiyle insan sürekli olarak üretime odaklanmış durumda ve yoğun tempoyla çalışmaktadır. Bu yoğun tempo insanı yıpratmakta ruhsal bunalımlara ve strese yol açmaktadır. Bu çağın insanı da stresini atmak için kendi çağına uygun bir yapı geliştirmiş ve bu yapıya da oyun ismini vermiştir. Belirli bir senaryo üzerine kurulan, zaman, mekan, kahraman ve olay örgüsüne sahip oyunlar günümüzde artık önemli bir yere sahiptir. İnsan sıkıntısını, stresini atmak istediğinde tek tuşla ulaşabileceği oyunlara hızlı bir şekilde ulaşmakta ve stresini atmaktadır. Ciddi anlamda emek verilmiş bir oyun insanı kendi olay örgüsü içinde kaybetmekte, odaklanma gücü doğada maksimum seviyede olan insansa bu küçük kaçamaklarla günlük hayatın telaşından, stresinden uzaklaşmaktadır.

oyun yapımı

 Oyunların ekonomik getirileri:

 Günlük hayata bu denli girmiş olan oyun kavramı haliyle oyun yapımcılarının iştahını kabartmakta ve para kazanma kaynağı olarak yer etmektedir. Dünya nüfusunun hayli fazla olması ve teknolojinin hayli gelişmiş olması sebebiyle üretilen bir oyun saatler içinde tüketiciye sunulmakta ve büyük bir ekonomik getirinin kapısını aralamaktadır. Oyunlarda temel prensip kazan ya da kaybet olduğu için. Teknoloji çağının hırslı insanı kazanma güdüsüyle oyuna bağlanmakta ve uzun süre oyun başında zaman geçirmektedir. Bu da büyük oyun şirketleri kurulmasına vesile olmuştur. Dünya üzerinde birçok kurumsal şirket kurulmuştur.

 Oyun havuzu her geçen gün artmaktadır. Dünyaca tanınmış şirketler bu işten büyük kazançlar sağlamakta ve sürekli devam eden bir üretim sürecine dahil olmaktadır. Bu şirketlerin politikalarından biri de insanlar tarafından beğenilen bir oyunun geliştirip yeni sürümünü piyasaya sürmektir. Ekonomik anlamda yeni bir oyun yapmaktansa insanların daha önceden onayını almış bir oyunu geliştirip seri haline getirmek daha fazla maddi getirisi olan bir yöntemdir.

 Oyun yapımcısı olmak ve para kazanmak:

 Dünya ekonomisinde kendisine yer edinen bir sektör haline gelen oyunlar elbette onları üretecek beyinler istemektedir. Dünya üzerinde söz sahibi olan büyük oyun şirketleri bünyelerinde çalıştırmak üzere oyun yapımcıları aramakta ve bu büyük ekonomi pazarında dev olmaya çalışmaktadır. Ekonomik anlamda büyük bir yere sahip olan oyun kültürü gün geçtikçe büyümeye devam etmekte ve gelişimini durmaksızın sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.