Moda Tarz’ınıza Uyacak Stil Önerileri

Moda Tarzınıza Uyacak Stil Önerileri
Moda Tarzınıza Uyacak Stil Önerileri

Giyimin sektör olarak revaçta olduğu bu dönemde insanlar değişen şartları göz önünde bulundurmaktadır. Geçmiş yıllarda giyilen kıyafetler belli bir süre sonra rüküş olarak tabir edilebilmektedir.

 Star Parçalar

Eğer giydiklerinizle şık olmak istiyorsanız baştan aşağı tek bir star parça kullanmalısınız. Star parçalar karıdan size bakıldığında dikkatleri üzerinde toplayacak, abartılı denilebilecek parçalardır. Star parça talı bir tişört de olabilir dikkatleri üzerine toplayan bir çanta gibi bir aksesuar da olabilir. Tek başına kullanıldığında sizi şık ve zarif gösterebileceği gibi bir kaç star parça bir arada kullanıldığında ise rüküş bir görünüme sebep olmaktadır.

 Floral Elbiseler

floral-desenli-elbise

Floral elbiseler yani desenli elbiseler özellikle yaz aylarında tek parça ile oluşturabileceğiniz şıklıklar arasındadır. Bu elbiseleri ister spor ayakkabı ister sandaletler ile geceleri ise topuklu ayakkabılar ile tercih edebilirsiniz. Elbiseleri sadece elbise olarak görmemeliyiz. Aslında her elbise birer etektir de. Kışın ya da bahar ayların da elbiselerin üzerine geniş kazaklar giyerek etek olarak kullanabilirsiniz. Yine kışın ve bahar aylarında bu elbiselerin altına postallar giyerek tamamlayabilirsiniz.

 Denim Parçalar

denim giysiler örnekdir

Denim ürünler bu dönemde gözde olan parçalardandır. Denim üzerine denim tarzı bu sene oldukça popülerdir. Kot bir gömlek ile kot pantolon ya da kot etek sizlerin tutkulu bir moda takipçisi olduğunuzu gösterecektir. Kot pantolonlar artık darlıktan ziyade bollaşmıştır. Vücut tipinize göre bu pantolonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca eski kot tulumlarınızı atmadıysanız sandıklardan çıkarmanın tam vaktidir. Denim tulumun bir omzunu aşağıda bırakarak çizgili tişörtler ile denemelisiniz.

 Payetler

payetli elbise

Payet giysileri sadece özel günlerde giymekle kalmayıp aynı zamanda günlük kullanıma da uygun olarak kullanabilirsiniz. Midi eteklerin bu dönem moda olması ile payet ve transparan üstler yardımıyla tarz olabilir aynı zamanda trendleri de yakalamış olursunuz.

 Hasır Aksesuarlar

hazır modası
hazır modası

Özellikle yaz aylarında elbiseler ile oldukça uyumlu olacak parçalardan biri hasır çantalardır. Torba biçiminde olsun sepet biçiminde olsun hasır çantalar fazlaca işleve sahiptir. Deniz kenarında hasır şapkalarınıza eşlik edecek hasır çantaları farklı stil denemeleri yapılabilir. Denim pantolonlar ile hasır çanta son zamanların kapalı terlikleri tam uyum içerisinde olacaktır.

 Baskılı Tişörtler

baskılı tisort
baskılı tisort

Beyaz üzerine yazılı, baskılı tişörtler ile midi ve uzun eteklerinizi kombin yapabilirsiniz. Yine bu tişörtlerinizi denim pantolonlar eşliğinde bir araya getirebilirsiniz.

 Takımlar

Takımlar Örnekdir
Takımlar Örnekdir

Bayanlar takım olan kıyafetlerini çoğunlukla resmi mekanlarda giymeyi tercih ederler. Ancak daha şık ve daha rahat bir kombin öneri yapılacak olursa, bu takımları yukarıda bahsettiğimiz tişörtler ile kullanımı olacaktır. Bu şekilde altına spor ayakkabı ile beraber kullanabilirsiniz.

Arkası açık kısa topuklu ya da arkası açık düz ayakkabılar denim pantolonlar ile rahat bir kullanım ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Çirkin ayakkabı olarak da geçen farklı yapısı ile dikkat çeken ayakkabılar günlük kullanıma uygundur. Eğer star parçanızı ayakkabılardan yana kullanmak istiyorsanız talı ayakkabı ve terlikler, farklı topuk biçimine sahip topuklular idealdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.