Moda Giysiler Satan İnternet Siteleri (Site isimleri yer alıyor)

 İnternet kullanımı arttıkça birçok alanda değişimler yaşanmaya başlandı. Artık hızlı yaşam biçimleri ve her şeye bir tık ile ulaşmak mümkün olduğundan firmalar kendilerini yenilemeye başladılar. Bu değişimlerin örneklerini moda giysi satan firmalarda görebiliriz. Moda Siteleri 

 İNTERNET Mİ DAHA UCUZ YOKSA MAĞAZA MI?

 İnternet kullanımıyla birlikte değişim gösteren internet site firmaları ürettiği ürünlerini tüketiciye, araya hiçbir aracı koymadan, ulaştırabilmektedir. Bu da tüketicinin parası ufakta olsa cebinde kalabiliyor.

‘Görmeden asla almam’ düşüncesindeki insanlar ise mağazaların ayakta kalmasını sağlıyor.

Asıl konumuz ise bu tartışmalardan biraz uzak olarak tavsiye niteliğinde moda giysileri ve Moda Siteleri satan siteleri tanıtmak.

 SANAL MAĞAZALAR

            İnternet üzerinden satış yapan firmalar sezon sonu indirimi veya büyük kampanyalar yaparak müşterisi için cazip fiyatları ön plana çıkartıyor. Tüketici ise bu indirimlerden dilediğini seçebildiği gibi farklı sitelerden farklı kombinler bile yapabilmekte kendilerine.

MODA SİTELERİ

 İlk sıramıza ‘trendyol’ sitesini alabiliriz. (https://www.trendyol.com) Adresinden ulaşabileceğimiz site Google aramalarında ilk sıralarda çıkmaktadır.

Bu moda sitesi sadece kadın giyim üzerine değil erkek, çocuk, spor giyim gibi farklı kategorilerle her kesimden müşterisine hitap etmektedir.

Aldığınız ürünün yanında alternatif olarak alabileceğiniz ürünlerde sizlere özel indirim yapmakta.

Fiyat farkına bağlı olarak hızlı teslimat seçeneği de mevcuttur bu sitenin. Kapıda ödeme seçeneği mevcut olmaması banka hesap numaralarını yazmak istemeyen müşterilerini birazcık da üzmüş olmalı.

 İkinci sıraya ‘oxxo’ yazabiliriz. (https://www.oxxo.com.tr/) Adresinden ulaşabileceğimiz site kullanıcılarına birazcık farklı tasarımlar ile seslenmek istemiş.

Sadece bayanlar üzerine yoğunlaşan site kadın elbisesi, aksesuar, ayakkabı satmaktadır. Bayanların tercih etmesinde en büyük etken sadece ürünlere bakarak karar vermekten kurtarmasıdır.

Alışveriş için seçtiğiniz bir bölümün yanında renk tuşları ile aynı ürünün farklı renk tonlarını da görebilmenize imkan sağlıyor sadece bununla yetinmeyen site her renk için farklı küçük tüyolarda vermeyi ihmal etmiyor.

Sadece sitenin verdiği tüyolarla yetinmeyip küçük bir araştırmayla o seneki modaya hakim renk hangisi ise ona göre seçim yapabilmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Farklı seçenekler ile müşterilerine indirimler sunan site her yönüyle kadınlara hitap etmektedir.

 Üçüncü sırada iselightinthebox’ .

(https://www.lightinthebox.com ) Adresinden ulaşabileceğimiz bir site.

Bu sitede sadece kadın giyim üzerine değil birçok alanda ürünler satmaktadır. Sitenin en üstünde farklı diller de kullanabilmek için seçenekler konulması gayet şık bir hareket.

Site içerisinde gezinirken fazla yorulmadan istediğinizi bulabilmeniz için çok sade dizayn edilmiş ancak diğer sitelerde ki gibi canlı bir renk tonu görmek pek mümkün durmuyor.

İnternet üzerinden satış yapan sitelerin birçoğunun kullandığı kampanyanın bitmesine ne kadar kaldığını gösteren bir geri sayım sayacı vardır.

Bu sitedeki sayaç sanki ‘kampanya bitecek hemen al’ mesajı verir gibi bir geri sayım yapsa da gayet makul ve güzel site. Tavsiye edilebilecek bir potansiyele sahip güzel ve sade bir site.

3 YORUMLAR

  1. Modaya ayak uydurmak için ne yazık ki kırk takla atıyoruz. Paylaştığınız siteler için teşekkür ederim, bazılarından daha önce alışveriş yapmışlığım vardı. Ama bir tanede ben eklemek isterim. Aslında bir sosyal sorumluluk projesi olan ebrugundessatiyor.com bu site üzerinden Ebru Gündeş’in sahnede, televizyon programlarında ve özel davetlerinde giydiği elbiseleri, çeşitli vakıflara bağış yaparak temin edebiliyorsunuz. Özel dikim 38 beden bir çok elbise mevcut. Ayrıca yaptığınız ödeme resmi bağış olduğu için vergiden de düşebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.