Ana Sayfa tarih İstanbulda En İyi Alışveriş Pazarları

İstanbulda En İyi Alışveriş Pazarları

135
0
istanbulpazarları

İstanbulda En İyi Alışveriş Pazarları

 

Eski bir gelenek olan pazarlar, günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’ gibi kalabalık şehirlerde insanlar, hem sağlıklı beslenmek hem de uygun fiyatta kıyafet bulmak için pazarları tercih ederler. İstanbul, pazar konusunda en şanslı olan şehirlerin başında gelir. Her kesime hitap edecek fiyatların ve ürünlerin bulunduğu birçok pazar vardır. Bu pazarlardan en iyileri Beşiktaş, Bakırköy ve Kadıköy pazarıdır.

BEŞİKTAŞ PAZARI

besiktas-cumartesi-pazari-2

Hem ucuz hem de kaliteli ürünlerin mevcut olduğu bu pazar, cumartesi günleri kurulmaktadır. Sebze pazarının da bulunduğu Beşiktaş pazarı, Avrupa Yakası’nda, Nüshetiye caddesi üzerinde yer alır. Fiyatların uygun olması ve her hafta yeni ürünlerin gelmesi bu pazara olan talebin artmasına sebep olmaktadır.

 

Beşiktaş pazarına Anadolu Yakası’ndan 129T numaralı İETT otobüsleri ile gidilebilir. Ya da 16D numaralı İETT otobüslerine binip Bostancı durağında inip tekrar Bostancı-Taksim dolmuş de ulaşılabilir.

KADIKÖY PAZARI

Kadı köy

İstanbul’un en eski pazarlarından biri olan Kadıköy pazarı, en çok yer değiştiren pazarlardan biridir. Daha önce Kadıköy’de bulunan bu pazar yeri, Göztepe’ye taşınmıştır. İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Kadıköy pazarı, salı ve cuma günleri kurulmaktadır. Pazar, salı günleri hem sebze-meyve hem de kıyafet tezgahları ile kurulur, cuma günleri de yerini kumaş ve tekstile bırakır. Karlı bir alışveriş yapmak isteyen tüketiciler ünlü markaların ürünlerini buradan bulabileceklerdir.

 

İkinci el ürünlerin de satıldığı Kadıköy pazarına Avrupa Yakası’ndan gelmek için öncelikle Kadıköy’e gelinmesi gerekmektedir. Kadıköy’den Gebze-Harem minibüslerine binilip Ünalan durağında inilmelidir. Başka bir seçenek olarak da metrobüs kullanılabilir. 34AS hattına binilip Ünalan durağında inildiğinde, üst geçit yardımı ile karşı tarafa geçilip pazara ulaşılabilir.

BAKIRKÖY PAZARI

bakır köy

Bakırköy pazarı, alışveriş denilince akla gelen ilk pazarlardan biridir. Diğer pazarlara nazaran daha uygun fiyatların olduğu bu pazar, cumartesi günleri kurulmaktadır. Sosyete pazarı olarak da bilinen Bakırköy pazarı, Avrupa Yakası’nda Osmaniye mahallesinde bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak tekstil, ayakkabı, çantadan oluşan pazarda sebze-meyve bölümüne bulunmaktadır. Ayrıca açık alanda kurulan bu pazar, gözlemecileri ile de meşhurdur. Abiye alışverişi için de tercih edilen pazarlardan biridir. Bakırköy pazarına ulaşmak oldukça kolaydır. Anadolu Yakası’ndan 34AS metrobüs hattına binip Bakırköy durağında inildiğinde pazara ulaşmış olunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.