Ana Sayfa tarih En İyi Fantastik Filmler Sıralaması!

En İyi Fantastik Filmler Sıralaması!

48
0
fantastik-filmler

En İyi Fantastik Filmler Sıralaması

Sihirli, büyülü filmler bol heyecanlı ve izlenmesi keyif veren türden oluyor. Fakat şöyle fantastik türün hakkını veren film bulmak için iyice araştırmak gerekiyor.

Hiç sayfa sayfa araştırmanıza gerek kalmayacak en iyi fantastik filmler sıralaması sizin için hazırlanmıştır.

En İyi Fantastik Filmler
En İyi Fantastik Filmler

Suyun Sesi

7.4 IMDb

Şüphesiz aşkın her hali güzeldir. Suyun Sesi ise fantastik bir aşk filmidir. Fakat alışılmışın dışında bir aşk hikayesi ekranlara gelmiş böylece en iyi fantastik filmler arasına girmiştir. Elisa kendi sessiz dünyasında monoton bir hayat yaşamaktadır.

Oldukça gizli ve yüksek güvenliği bulunan devlet laboratuvarında temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Yine sıradan bir gün laboratuvara getirilen ilginç yaratığı görmüştür. Çok fazla dikkatini çektiği için onunla yakınlaşmıştır.

Yumurta ile başlayan ilişkileri Elisa’nın dünyasında imkansız bir aşka dönüşmüştür. Ama aşk bu imkansızı yoktur. Aşık olmasına tamam ama görevliler yaratığı kesip biçecekler ve inceleyeceklerdir. Elisa’nın onu kurtarması gerekmektedir.

En İyi Fantastik Filmler
En İyi Fantastik Filmler

Jumanji: Vahşi Orman

7.0 IMDb

Adamın biri sahilde koşu yaparken yerde duran oyunu fark ediyor. Sonrasında alıp oğluna getiriyor. Oğlu ise o gece geri gelmemek üzere ortadan kayboluyor.

Aradan uzun yıllar geçiyor ve birbiriyle alakası olmayan 4 öğrenci ceza alarak aynı yerde birleşiyor. İçlerinden birisi oyunu fark ediyor ve oynamaya karar veriyorlar. İşte her şey meraktan…

Bu merakları sonucunda seçtikleri karakterlere bürünerek oyunun içerisine giriyorlar. Görevleri gerçekleştirirlerse oyundan kurtulup gerçek hayata dönebilecekler fakat görevler çok tehlikeli ve zorlu, can sayıları ise sadece 3tür. Bol komedi ve fantastik türde zirvelere çıkan Jumanji en iyi fantastik filmler içerisinde tercih edilebilecek bir yapıttır.

En İyi Fantastik Filmler
En İyi Fantastik Filmler

Malefiz

7.0 IMDb

Uyuyan güzelin masalını bilmeyen yoktur. Genç kız lanetlenir, eline iğne batar, bayılır ve prensin öpücüğü onu uyandırır. Malefiz ise masala farklı bir açıyla yaklaşıyor.

Malefiz büyülü ormanında huzur içinde yaşayan, heybetli kanatlara sahip güzeller güzeli bir kızdır. Ormana kimseye yaklaştırmamakta, gözü gibi korumaktadır.

Ormana gelen Stephan adındaki çocuklar arkadaşlık kurmuşlardır. Arkadaşları gün geçtikçe aşka çevrilmiş, mutlulukları arttıkça artmıştır. Aradan çokça zaman geçmiş ikisi de büyümüştür. Malefiz ormanı korumaya devam etmiş aynı olduğu gibi kalmıştır.

Fakat Stephan koltuk sevdasına düşmüş, kral olmak için Malefiz’in kanatlarını kesip almıştır. Malefiz ise bir daha eskisi gibi olamamış, kötü bir cadıya dönüşmüştür. Malefiz’in yaşadıkları ile film en iyi fantastik filmler arasına girmeyi başarmıştır. Şaşırtan sonu ise yüzlere küçük bir tebessüm kondurmuştur.

En İyi Fantastik Filmler
En İyi Fantastik Filmler

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

6.7 IMDb

Roman uyarlaması olan film kurgusu olsun, oyunculuklar ve görüntü kalitesi olsun en iyi fantastik filmler içerisinde ilk akla gelenlerdendir. Jacop yani Jake büyükbabasının ölümünden sonra iyice afallamıştır.

Bu trajedi onu babasıyla beraber garip bir adaya sürüklemiştir. Büyükbabasının tuhaf öyküleriyle büyümüştür ve adayı keşfettikçe hikayelerin aslında gerçek olduğunu anlamıştır.

Bayan Peregrine’in Yetimhanesi’ne gelmiştir. Orada Jake’i birbirinden tuhaf çocuklar beklemektedir. Adeta masal kitaplarından fırlamışçasına bir hayata adım atmışken büyü kısa zamanda bozulmuştur.

Çünkü gözler ile beslenen yaratıklar Bayan Peregrie’in tuhaf çocuklarının peşindedir. Zamanları daralmaktadır ve yaratıklar kapıya dayanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.