Ana Sayfa tarih Bit Pazarından Alışveriş Yapılır Mı

Bit Pazarından Alışveriş Yapılır Mı

127
1
bit pazarı-manset

Bit Pazarından Alışveriş Yapılır Mı

 Bir şeyler satın almak hepimiz için bir mecburiyet. Kıyafet, elektronik eşya, mutfak eşyası, kişisel bakım ürünleri gibi şeyler satın almak elbette günlük hayatın içinden şeyler. Ancak hem dövizdeki artışı hem de eklenen vergileri hesaba katarsak bir ürünün ilk kullanıcısı olmak artık eskisi kadar hoş görünmüyor. Bu yüzden ikinci el ürünlere olan talep gün geçtikçe artıyor. Bu ürünleri bulabileceğimiz yerlerden bir tanesi de bit pazarı. Buradan alınan bir ürün bazen sıfır olanına kıyasla onda bir hatta daha ucuz olabiliyor. Biz de alışveriş yaparken kesinlikle ikinci el fiyatlarına bakmalıyız.

 İkinci el ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler

 Güvenilir bir satıcıdan satın almamız en önemlisi. Çünkü bu ürünlerin bir kısmının çalıntı olabilme ihtimali her zaman var.

 Alacağımız ürünü faturası ve garanti belgesi ile birlikte almamız ürün bozulduğunda, kırıldığında, yırtıldığında kısacası zarar gördüğünde çok yardımcı olacaktır.

 Ürünün son kullanma tarihi varsa kesinlikle buna bakarak almamız bizim faydamıza olacaktır. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmamız sağlığımız açısından beklenmeyen sonuçlar yaratabilir.

 Ürünü detaylıca incelememiz gerekiyor. Kimse zarar görmüş bir ürünü zarar görmemiş zannederek almak istemez. Satıcılar da bazen bunu bilmeden bazen de bilerek satım yapmakta. Biz her halde dikkatli olmalı ve ürünü detaylıca incelemeliyiz.

 Ürünü satın alırken ikinci el bile olsa fatura kestirmemiz gerekiyor. Bu hem satım işinin vergilendirildiği kanıtlar hem de ürünle ilgili yaşayacağımız herhangi bir problemde elimizdeki fatura ile ürünün bize ait olduğunu rahatlıkla ispatlayabiliriz.

 İkinci el ürün satan çarşılar nerelerde olur?

ankara-bit-pazarı

 Ankara için Cebeci’de dikimevi metro istasyonu çevresinde bir Bit pazarı ikinci el çarşısı her pazar açılıyor. İzmir için Halkapınar mahallesinde ikinci el satıcıların bulunduğu bir alan mevcuttur.

istanbul-bit-paarı

 İstanbul’da ise Avrupa yakasında Dolapdere mevkiinde Bit pazarı ikinci el ürün satıcıları var. Anadolu yakasında ise birkaç tane Üsküdar’da birkaç tane de Ümraniye’de sürekli açık satış alanı mevcut.

            Biz de ikinci el ürün alarak doğaya daha az zararlı bir yöntemi seçtik. Doğadaki karbon ayak izimizi azaltarak daha yaşanılabilir bir dünya mümkün. Bu açıdan ikinci el ürün alım satımı kesinlikle vazgeçilmez.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.