Ana Sayfa tarih Aşkın Platonik Hali !

Aşkın Platonik Hali !

84
0
askin-platonik-hali

AŞKIN PLATONİK HALİ

      Aşk; Acısıyla tatlısıyla herkesin yaşaması gereken bir duygu…Herkesin kafasında bin bir çeşit aşk tarifi vardır.

Kimine göre ayaklarını yerden kesecek kadar mutluluk, kimilerine göre sancılı bir süreçtir.

Ama tartışmasız en tatlı hali aşkın platonik halidir. Kimseye hesap vermezsin kendinden başka. O ikili ilişkilerdeki klişe kurallar yoktur.  Düzenli arama trafikleri yoktur…

aman çünkü haberi bile yok zaten sizin sevginizden.  Ama bununda iyi yanları yok değil hani. ”Bilse onu sevdiğimi kesin oda severdi.” ihtimali başlı başına mutlu eder sizi. Beklentin yoktur yol kenarından geçtiğini görmekten başka.

Büyütür de büyütürsün içinde sevgiliyi pamuklara sarsında bir kere bile gözlerinin içine derin derin bakamazsın.

      Aşkın platonik hali belki de en saf sevgi hali. Ama bir o kadarda yorucudur. Bazen bir cesaretle artık bu iş platoniklikten çıksın dersin ama bir şeyler durdurur seni.

Belki karşı taraftan kaynaklı sebepler vardır sizi durduran, belki reddedilme korkusu, belki çekingensinizdir, belki böle olmasını gerektiğini düşünürsünüz. İlk defa başınıza böle bir şey gelmiştir bocalamışsınızdır, belki de Ne yapacağınızı bilemiyorsunuzdur.

Kısacası aşkı platonik yapan birçok sebep var. Tıpkı aşkı güzel yapan sebepler gibi… Öyle normal ilişkilerdeki gibi kavgalar olmaz. En fazla ona bugün göremediğin için kızıyorsundur. Aşkın platonik hali sadece güzellikleri barındırmaz içinde yorucu yanları ‘’ Tanrım nerden sevdim nerden düştüm bu belaya ‘’ şarkısını da mırıldandırır hafiften.

 Oda sizi sevsin de diye bekler durursunuz. Bir tebessümün altında bin bir mana çıkarırsınız da, günün sonunda sevmediğini kabuk etmek zorunda kaldığınızda hayal kırıklığının dibini yaşarsınız.

Bunlarda kolay şeyler mi? Hele birde üstüne oda başkasını seviyorsa, işte o zaman karnınıza kramplar girmeye başlar. Hepten mecbur kalırsınız içinizde yaşamaya.

Tamam ya sevmesin beni, bilmesin de ama başkasını da sevmesin demeye başlarsınız. Üzüntü ikiye katlanır. Sonra bu duruma da alışırsınız.

       En başta da değim gibi acısıyla tatlısıyla her şeye rağmen güzeldir platonik aşk. Ayrı bir tadı vardır saftır duygular sahicidir. Kime zaman sırf selam verdi diye içiniz içinize sığmaz da mutluluktan uçarsınız kimi zaman uykuya hasret kalırsınız. Aşkın platonik hali… Sevginin en saf en güzel hali… Temiz duyguları kaybetmemeniz dileği ile, aşkla kalın.  🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.