Ana Sayfa tarih 2018-2019 Sonbahar-Kış Modası

2018-2019 Sonbahar-Kış Modası

88
0

2018-2019 Sonbahar-Kış Modası

Sonbaharın ilk izlerini hissetmeye başladığımız şu günlerde 2018-2019 Sonbahar-Kış modası çoktan trendlerini belirledi bile. İşte kıyafetlerden ayakkabılara, çantadan trend renklere kadar bu sezonun en moda parçaları…

Üst Üste Giyinmek:

Kışın soğuk hava şartlarına karşı kim kat kat giyinmemiştir ki? İşte bu kat kat, üst üste giyinmenin bu sezonun en gözde trendlerinin başında geldiğini biliyor musunuz? Birkaç parçanın üst üste giyilmesi trendi sayesinde hem soğuktan korunmak hem de havalı bir görünüm edinmek amaçlanıyor. Birçok ünlü moda devinin defilelerinde görülen bu trend, üst üste giyilmiş gömlekler, ceketler, etekler gibi hayal gücünde sınır tanımayan alternatiflere de sahip…

Çiçek Desenlerini Kullanmak:

İlkbahar-yaz sezonunda bol bol gördüğümüz çiçek desenleri, elbiselerden gömleklere; hatta plaj giyim ürünlerine kadar kendine yer edinmişti. Bu trend sonbahar- kış aylarında da kendini göstermeye devam ederek 2018-2019 Sonbahar- Kış trendlerindedn biri oluyor. Çiçekli kalın gömlekler, ceket ve paltolar, taytlar, botlar… Çiçek desenleri kış aylarına baharı getirecek!2

Western Stili:

Bu yılın yaz aylarında western stilinin izlerini görmeye başlamıştık. Sonbahar- Kış modasında da bu stil varlığını devam ettirerek kovboy kıyafet parçaları ve botlarıyla stili farklı bir boyuta taşıyor. Püsküllü yelek ve ceketler, pantolonlar ve kovboy botlarıyla oluşturulmuş kombinler, aynı tarzda aksesuarlarla tamamlanarak eski Western film ve dizilerinin etkisini günümüz sokaklarına taşımayı hedefliyor.

80’ler Stilinin İzleri:

80’ler modasına dair parçalar birkaç sezondur kullanılıyordu. İşte bu stilin izleri 2018-2019 Sonbahar- Kış modasına da yansıyacak. Karmaşık renk ve desenlerin bir arada kullanıldığı, farklı ve alakasız görünen parçaların kombinlendiği 80’ler stilinin neon renkleri ve desenleri, ışıltılı ve payetli modelleri kış sezonunda da kullanılacak.

Mont ve Kürk Stilleri:

Kış aylarının olmazsa olmazı mont ve kürkler, sadece soğuktan korunmak için değil kış stilinin en büyük tamamlayıcısı olarak yine karşımıza çıkıyor. Tabi kürkler sahte, montlar ise sezonun trendi olan şişme, kabarık, oversize gibi modellerde olursa… Sahte kürklerin desenli, renkli modelleri de yine sezonun gözdeleri arasında yer alıyor.

Ekose Desenleri:

Kış mevsimiyle en çok özdeşleşmiş olan desen ekose desenidir. 2018-2019 Sonbahar- Kış modasında tekrar yükselişe geçen ekose desenleri, paltolardan kabanlara, çantalardan botlara kadar birçok kış parçasında kullanılarak sezonun en dikkat çekici ayrıntılarından biri olacak.

Deri Parçalar:

Deri parçalar, kış modasının en dikkat çeken parçaları arasında yerini alacak. Sadece alışıla gelmiş ceket ve kaban gibi dış giyim ürünlerinde ya da bot ve çantalarda değil, elbiseler ve etekler gibi günlük kıyafetler, ofis kıyafetleri ve özel gün kıyafetlerinde deri detaylar fazlasıyla göz alacak.

Desenli ve Baskılı Parçalar:

Desenli ve baskılı parçalar, son birkaç sezondur en çok tercih edilen parçaların başında geliyordu. İşte bu desen ve baskılar, farklı şekillerde varlığını devam ettirerek 2018-2019 Sonbahar- Kış modasındaki yerini de alacağa benziyor. Sweatshirtlerden elbiselere kadar birçok farklı kış parçasında özellikle doğaya ait desenler ve baskılar başta olmak üzere birçok baskı ve desen modelleri kullanılacak.

2018-2019 Sonbahar- Kış Modası Trend Renkler:

Her sezonun parçalarına ve trendlerine has farklı renklerin ön plana çıktığı aşikar. 2018-2019 Sonbahar- Kış modası trend renkleri ise birbirinden farklı tonlarda öne çıkıyor. İlk olarak toprak tonlarından oluşan geniş bir skalanın kış modasına hakim olacağını belirtelim. Buna ek olarak şarap rengi özellikle gece kıyafetlerinde ve özel gün parçalarında sık sık karşımıza çıkacak. Aynı şekilde kırmızının farklı tonları, nebulas mavisi, sarının farklı tonları, turuncu, violet gibi renkler de 2018-2019 Sonbahar- Kış modasında büyük bir yere sahip olacak.

UBM Fashion Footwear Trend Report - Image 4_0

2018-2019 Sonbahar- Kış Ayakkabı Trendleri:

Botlar:

Kış aylarının vazgeçilmez parçası olan botlar, sezonun diğer trendlerine uygun renk, desen ve modellerle bezenerek bu yeni sezonda büyük bir yer kaplıyor. Western tarzını tamamlayan kovboy çizmeleri, ekose trendine uygun desende botlar ya da desenli botlar gibi 2018-2019 Sonbahar- Kış modasının trendlerinin bir çoğunu bot ve çizme modellerinde de görebileceğiz. Leopar ya da zebra gibi tarzını doğadan ve vahşi hayattan almış olan desenler de sezonun en moda modellerinin başında geliyor.

Fiyonk Detayları:

Fiyonk detaylarıyla bezenmiş ve özellikle de küçük topuklu ayakkabılar, hayatın her alanında kullanılmak üzere kış modasının tercihleri arasında giriyor. Bu topuklu ve fiyonklu modeller, günlük kullanım ya da ofis şıklığı için de tercih edilebilir bir parça haline geliyor.

Yeni Nesil Sneakerlar:

Sneaker ayakkabılar her sezonda kendine yer bulmayı başarabiliyor ve kullanışlı, konforlu, gösterişli bir rahatlık sunuyor. Özellikle dünya çapında ünlü markaların yeni sezon defilelerinde sık sık kullanılmaya başlayan şişkin görüntülü modeller ise en çok tercih edilecek olan modellerin başında yer alıyor.

Küt Burunlu Ayakkabılar:

Eski zamanların trendi olan küt burunlu ayakkabılar, yeniden yükselişe geçerek yaz aylarından beri birçok ünlü isimde ve defilede görmeye başladığımız trendi kış aylarına da taşıyor. Botlardan çizmelere, topuklu ayakkabılardan günlük modellere kadar her ayakkabı modelinde küt burun trendini görmek mümkün. Özellikle sezonun bir diğer trendi olan western stili ya da 80’ler stili gibi birçok trend için de küt burunlu ayakkabıların son derece uygun bir tamamlayıcı olduğunu ekleyelim…

fall_winter_2018_2019_handbags_trends_crocodile_skin_bags_purses

2018-2019 Sonbahar- Kış Çanta Trendleri:

Oversize Sırt Çantası:

Sırt çantalarının günlük hayatta oldukça rahat bir tamamlayıcı olduğu aşikar. 2018-2019 Sonbahar- Kış çanta trendlerinin başında gelen oversize sırt çantası modelleri ise bu konforu daha fazla kapasite ve stil sahibi bir görünümle birleştirerek günlük kombinlerin tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de çarpıcı renk tonlarındaki sırt çantaları, sade modelleri ve büyük boyutlarını renkle tamamlayarak dengeyi oluşturuyor.

Logolu Çantalar:

Son sezonlarda birçok ünlü marka oldukça belirgin şekillerdeki logo kullanımıyla ön plana çıkıyordu. Bu trend devam ederek çanta modellerine de sirayet ediyor ve logosu oldukça belirgin olan farklı çanta modelleri kış aylarında kullanılmak üzere raflardaki yerini almaya başlıyor.

Mücevher Görünümü:

Özellikle gece kombinlerinin tamamlayıcısı olarak kullanıma uygun olan, havalı ve kaliteli görünümüyle dikkatleri üzerine çeken parlak, mücevher görünümlü çantalar sezonun iddialı parçaları arasında bulunuyor. Pırlanta görünümlü, antika mücevher ve mücevher kutularına benzeyen şekillerde ya da bu tarz parlak detaylara sahip modeller bu sezon revaçta olacak.

Zincir ve Işıltılı Detaylar:

Çanta modellerinde kullanılan zincir detayları, 2018-2019 Sonbahar- Kış modasının yükselişte olan trendlerinden biri olacak. Özellikle de zincir askılar, 80’lerin çanta modellerine ve romantik tarza atıfta bulunmak adına sık sık kullanılacak. Aynı şekilde ışıltılı görünümüyle, pul ve payet detaylarıyla öne çıkan parlak çanta modelleri de sadece gece değil, gün içinde kombinlere hareket katmak için de kullanılacak.

Yuvarlak Çanta Modelleri:

Yuvarlak çantalar, çekici görünümleriyle farklı çanta modellerinde kullanılarak sezona damgasını vuracak. Sırt çantalarında büyük, yuvarlak formlu modeller ya da gece çantalarında pullu- payetli yuvarlak el çantaları gibi her alanda kullanılabilecek ve her kombine uygun modeller üretilmeye çoktan başlandı bile…

Kutu Çantalar:

Kutu çanta modelleri her sezonun vazgeçilmez gece kombini tamamlayıcılarından biri olsa da, bu sezon farklı renk ve desenlerle ön plana çıkıyor. 2018-2019 Sonbahar- Kış sezonunda zincir askılı, clutch ya da el çantası modellerinde kutu formunu görmek mümkün olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.