Ana Sayfa Mobil Taşınabilir Şarj Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Taşınabilir Şarj Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı ?

9
0
Taşınabilir Şarj Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı
Taşınabilir Şarj Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı

Taşınabilir Şarj Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı?

Akıllı Telefonlar artık hayatımızın her anını kaplarken, bir yandan da bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor. ” Şarj Sorunu ” onlardan biri. Bazı zamanlarda, çok önemli olan durumlarda Şarj biranda bitiyor. Kullanıcılar da bu durum karşısında adeta çıldırıyor. Ancak, yakın zamanda popüler olan ” Taşınabilen Şarj Cihazları ” kendini gösterdi. Ancak, Taşınabilen Cihazların özellikleri çok iyi tespit edilmeli ve uygun olmayan Cihazla kesinlikle alınmamalıdır. Telefonun burada kapasitesi çok önemli. Taşınabilir Şarj Cihazları seçimlerinde bazı markalar zaten direkt olarak ön plana çıkıyor. Bu markaların dışında kalan modeller, telefonlara kesinlikle zarar vermekte. Telefon üzerinde bulunan Elektrik akımı, kablo yerleri ve Telefonun Bataryasının altında yada üzerinde olan akımlar gibi durumlardan dolayı, Akıllı telefonlar ciddi oranda zarara uğrar.

Power Bank : En çok tercih edilenler arasında yer alan Power Bank, Taşınabilen Cihazlar arasında en kaliteli duranı. Ancak, seçim yapmak çok önemli. Kendi telefonunuzla uyumlu olup olmadığı, Şarj Akım gücü ve Batarya gücüne çok fazla dikkat etmelisiniz.

– Diyelim ki Batarya gücünüz ” 2000 mAh ” civarında. Eğer siz Power Bank alırken, 2000 mAh altında bir akıma sahip cihaz alırsanız, Telefonunuz üzerinde aşırı ısınmalarla beraber, yakın zamanda patlamaya kadar giden bir çizgi oluşur.

– Isınma problemi olan telefonlarda daha çok dikkat edilmelidir. Aşırı Isınmaya bağlı telefonlarda, Batarya gücünden fazla yada eksik cihazla Şarj alınırsa, telefonda ısınmaya bağlı kasmalar ve Uygulamalar da şiddetli takılmalar meydana gelir.

– Akım Koruma Sistemi kesinlikle olmalıdır. Eğer Akım koruma teknolojisine sahip bir Cihaz olmazsa, Telefonun beynini yakmaya kadar giden ciddi sıkıntılar meydana gelir.

– Otomatik Şarj Koruma teknolojisine sahip Power Bank ve farklı bir Cihaz özelliği de bulunmalı. Otomatik koruma sayesinde, Şark Elektrik akımlarına karşı oluşabilecek tehlikelerden kendini ciddi oranda korur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.