Ana Sayfa Kadınca Fala İnanma, Falsız da Kalma :)

Fala İnanma, Falsız da Kalma :)

48
0
fal-falcılık

Fala İnanma, Falsız da Kalma

Fal baktırma Hangimiz merak etmedik ki geleceğimizi çılgınlar gibi? İşte bu yüzden insanoğlu yıllar boyunca nerede geleceği ile ilgili bir bilgi alacağına dair söylenti duysa koşarak kendini orada alır ve

geleceğimiz hakkında duyacağımız veya duyacağıma inandığımız her türlü bilgi hakkında paylaşımlar yaptırırız. Peki gerçekten geleceği görmek diye bir şey var mıdır? Fallar çok eski yıllardan

bu yana günümüze kadar gelmiş ve farklı kehanetler ve cadılar tarafından herkesin kültürüne sızmayı başarmış alışkanlıklardan biridir.

Tabi günümüzde hemen hemen herkes böyle büyük kehanetler değil de evde işte, telefonuna içtiği kahvesinin resmini atarak bile fal baktırırken çokta olayı büyütmemek lazım değil mi?

fal-falcılık
Fal baktırma

Falcılar Ne Der?

Falcılar bana göre bu zamana kadar gördüğüm ağzı en iyi laf yapan ve kelimelerin düzenbazlarının başında gelmekte. İnanmıyoruz arkadaşım! Çünkü dediğim gibi insan geleceği hakkında her zaman bir şeyler duymak ister.

Hele ki bunlar gayet olumlu ve tam da duymak istediği şeyler ise falcılar bunu gözündeki parıldamadan anlar ve biz garip gelecek meraklılarını kandırır da kandırır.

Bizim evleneceğimizi söylerler (eh, yani herkes bir gün evlenecek sonuçta) ardından iyi bir iş bulacağımızı söylerler hemen (sonuçta iş bulacağız, bir insan çalışmadan hayatının geri kalanını nasıl idame ettirir ki?) işte onların çalışma prensibi bu şekilde ilerler.

Bizde umut dünyası diyerek gelecekte bizi bekleyen bu sahte sözlere inanır ve hayatımızı buna göre şekillendirmeye başlarız.

kısmet
Fal baktırma

Fallarım Gerçek Çıkıyor!

Hayır aslında fallarınız gerçek çıkmıyor. Binde bir ihtimal gerçek çıksa dahi günümüzdeki çoğu falcı bu işi sadece sermayeye döktüğü için fallara bakmayı bilmeden bile kelime oyunlarıyla fallara bakmış gibi görünüyor.

Mesela, o size bir şey olacağını söylediğinde siz hayatınızı ona göre şekillendirmeye başlıyorsunuz. İster istemez onun söyledikleri hayatınızda bir yer edinmeye başlıyor. Üç vakte kadar bir şey olacak dediğinde bir şeyler yapmaya başlıyoruz.

Mesela bir şeyin olacağına kendimiz falcılar sayesinde inandırdığımızda bu da evrene olumlamalar göndererek bir şekilde olmasını sağlıyor.

Ama tabi fala inanma falsız da kalma geleneğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, kendimizi kaptırmamak koşuluyla!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.