Ana Sayfa Kadınca DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ

DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ

39
0
DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ

DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ

Günlük hayat koşuşturmacasının içinde kişisel bakıma vakit ayırabilmek her zaman mümkün olmamaktadır. Güzellik merkezlerine, kuaförlere ve cilt bakım merkezlerine gitmek hem oldukça zaman hem de oldukça para harcamak anlamına gelmektedir. Bu sebeple son dönemlerde evde yapılabilen  hem ekonomik hem de piyasadaki hazır ürünlere göre çok daha sağlıklı olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

doğal güzellik maskeleri
doğal güzellik maskeleri

Doğal güzellik maskeleri nelerdir?

 

Doğal güzellik maskeleri, cildinizle ilgili yaşadığınız probleme bağlı olarak pek çok farklı şekilde hazırlanabilir. Gerginleştirici ve sıkılaştırıcı maskeler cilt ıslakken uygulanır ve kırışıklıklar, sarkmalar ve solgun görünümler için kullanılır. Peeling etkisi yapan soyulabilir maskeler ölü hücreleri ciltten temizlemek ve cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak adına işe yaramaktadır. Arındırıcı ve uyarıcı maskeler sivilce problemleri, lekelenmeler ve siyah noktalar için kullanılır. Ciltte herhangi bir problem yoksa, yalnızca daha sağlıklı bir cilt arzulanıyorsa da nemlendirici ve yenileyici maskeler kullanılabilinir.

Doğal güzellik maskelerinde neler kullanmalıyız?

 

Doğal güzellik maskelerini hazırlarken kullanabileceğimiz hem ekonomik hem de oldukça yararlı pek çok madde vardır. Örneğin bal, cilde daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir doku kazandırır ve yenilenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda badem ya da badem yağı ile kullanılırsa olumlu etkisi artmaktadır.

doğal güzellik maskeleri
doğal güzellik maskeleri

Salatalık, piyasada hazır olarak satılan pek çok cilt bakım ürününün de vazgeçilmez bileşenlerinden biridir. Salatalığı soyup macun kıvamına gelecek kadar ezerek, arzu edilirse de başka malzemelerle karıştırarak cilde uygulamak; cilde hem kaybettiği nem dengesini geri kazandırır hem de daha sağlıklı bir görünüm sağlar.

Yoğurt ve yumurta da cilde oldukça iyi gelen protein bileşenleridir. Özellikle kırışıklıklar ve sarkmalar için gerginleştirici bir etki yaratır, cildi sıkılaştırırlar. Gül suyu ile karıştırıldıklarında ise göz altı morlukları ve göz altı torbalarına da oldukça iyi gelmektedir.

Doğal güzellik maskeleri için kullanabileceğiniz bir diğer bileşen ise domatestir. Domates, özellikle sivilce, akne ve siyah nokta problemleri için oldukça işe yaramaktadır. Ayrıca çilek de içerdiği taneciklerle cilde peeling etkisi yaratmakta ve sizi ölü hücrelerinizden arındırarak sivilcelerden kurtarmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.