Ana Sayfa Kadınca DAHA PARLAK VE CANLI GÖRÜNEN SAÇLAR!

DAHA PARLAK VE CANLI GÖRÜNEN SAÇLAR!

61
0
dogal-saçlar

DAHA PARLAK VE CANLI GÖRÜNEN SAÇLAR

Daha parlak ve canlı görünen saçlar Saçlarımız hava koşullarından, boyalardan, çok sık işlem görmekten ve ısıya maruz kalmaktan sürekli olarak yıpranmaktadır.

Sağlıksız bir saç zaman içinde parlaklığını ve canlılığını yitirir, kırılmalara ve kopmalara karşı daha dayanıksız hale gelir. Bu sebeplerden ötürü saçlarımızı korumak ve beslemek için uygulayabileceğimiz pek çok yöntem bulunmaktadır.

Daha parlak ve canlı görünen saçlar için saç bakımı asla ihmal edilmemeli ve atlanmamalıdır.

Daha parlak ve canlı görünen saçlara nasıl sahip oluruz?

 

Soğuk su ile durulamak

 

Saçlar, sıcak bir duşun ardından bile olsa bir süre soğuk su ile yıkandığında kafa derisindeki dolaşım tetiklenmiş olur ve böylelikle daha sağlıklı saçlara sahip olmak kolaylaşır.

Soğuk su özellikle mat saçların kaybettiği parlaklığı geri kazanmasını sağlar. Sıcak su kafa derisini de tahriş edebilirken soğuk su saçların uzama hızını da arttırmaktadır.

Önce saç kremi sonra şampuan

 

Çoğu kişinin saçını yıkama süreci sırasında alıştığı sıra önce şampuan sonra saç kremi uygulamaktır. Ancak bu sıranın tam tersini yapmak daha parlak ve canlı görünen saçlara kavuşmanızı sağlamaktadır.

Saç kremi saç diplerine kesinlikle uygulanmaması gereken ve saç dökülmelerine sebebiyet verebilen bir üründür.

Saçınıza önce saç kremi sonra şampuan uyguladığınızda, saçınızda saç kreminden kalan tüm kalıntılar da şampuan sayesinde arındırılmış olacak ve bu durum saçınızın nem dengesini korumasını sağlayacaktır.

Günde iki defa saç taramak

 

Daha parlak ve canlı görünen saçlar için saç tarama sıklığını doğru ayarlamak oldukça önemlidir.

Saçınızı gün içinde çok fazla taradığınız takdirde saç uçlarında kırılma meydana gelir ve saçınız normalden daha hızlı bir şekilde yağlanır.

Saçınızı gün boyunca hiç taramadığınız takdirde ise kafa derinizdeki dolaşım yavaşlamış olur ve saçlarınız sağlığını kaybeder. Bu sebeplerden ötürü saçları günde iki defa taramak doğru sıklık seviyesidir.

dogal-saçlar
dogal-saçlar

Saçlarınızın yağlanmasına izin verin

Saçları çok sık yıkamak ve asla yağlanmasına izin vermemek saçlar ve kafa derisinin sağlığı açısından oldukça yanlış bir yöntemdir. Kafa derisi yağ ile beslenir.

Bu yüzden saçlarınızı çok sık, örneğin her gün şampuan ile yıkamak hem kepek sorununa hem de sağlıksız saçlara sebep olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.