Ana Sayfa Kadınca AVOKADO YAĞI İLE SAÇ VE CİLT BAKIMI

AVOKADO YAĞI İLE SAÇ VE CİLT BAKIMI

60
0
avokado-yaginin-saca-faydasi
avokado-yaginin-saca-faydasi

AVOKADO YAĞI İLE SAÇ VE CİLT BAKIMI

AVOKADO YAĞI NEDİR?

avokado-yaginin-saca-faydasi
avokado-yaginin-saca-faydasi

 Avokado yağı adını son yıllarda çok sık duyuran yemeklerde ve cilt bakımlarında kullanılan bir yağ türüdür. Avokado tropikal bölgelerde yetişen bir bitki türüdür.

Acı bir tadı olması nedeni ile sebze olarak çok fazla tüketimi tercih edilmemektedir. Ancak cilt bakımında ya da sağlık sorunlarında çok sık kullanılan bir besin türüdür.

Avokado yağı avokado bitkisinin içerisinde bulunan yoğun yağ oranından elde edilmektedir. Ayrıca avokado yağı bir çok kozmetik ürünün yapımında da kullanılmaktadır.

AVOKADO YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

 Avokado yağı içerisinde çok fazla vitamin ve sağlığa yararlı mineraller barındırmaktadır. Avokado yağı içerisinde bulunan E vitamini özellikle saç ve cilde olan yararlarını arttırmaktadır.

Avokado yağının faydaları bilimsel olarak da ön plana çıkarılmıştır. Üzerinde bir çok bilimsel çalışmalar da yapılmıştır. Avokado yağının diğer faydaları;

  •  Tansiyon dengeleme özelliğine sahiptir. Özellikle hipertansiyon sorunu olan bireyler için önemli bir besin türüdür.
  •  Avokado yağı içerisinde bulunan omega 6 minerali kalp hastalıklarına da iyi gelmesini sağlamaktadır.
  • Bağışıklık sistemi düşük olan bireylerin sağlığına iyi gelmektedir.
  • vokado yağı göz sorunlarına da faydalı bir besindir.
  • Ayrıca diş eti hastalıklarına da iyi gelmektedir. Avokado yağı ile diş etine masaj yapılması diş hastalıklarını da gidermektedir.

AVOKADO YAĞININ CİLDE FAYDALARI

avokado-yaginin-saca-faydasi
avokado-yaginin-saca-faydasi

 Avokado yağının besin olarak tüketilmesi dışında en bilinen yönü cilt bakımında kullanılmasıdır.

Avokado yağı kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Özellikle nemlendirici bakım kremlerinin üretiminde kullanılmaktadır. Avokado yağı kuru ciltlerin nemlendirilmesi için yüze masaj yaparak uygulanmaktadır.

Cilt sorunu olan ve aşırı kaşıntı sorunu yaşayan kişiler kullanmaktadır. Sivilce lekelerine iyi gelmektedir. Cilt üzerinde oluşan güneş lekesi gibi lekelerin giderilmesinde önemli bir etkendir. Özellikle sedef hastalağına iyi gelmektedir.

Ayrıca cildin genç kalmasına yardımcı olmaktadır. Avokado yağı masaj yapımında da kullanılmaktadır. Vücudun dinlenmesini ve cildin nefes almasını sağlamaktadır.

AVOKADO YAĞININ SAÇA FAYDALARI

avokado-yaginin-saca-faydasi
avokado-yaginin-saca-faydasi

 Günümüzde özellikle kadınların en büyük sorunu saç bakımıdır. Saç bakımı için bir çok bakım yapılmaktadır.

Ancak bu bakımların doğal ürünlerle yapılması oldukça önemlidir. Avokado yağının saç bakımında önemli bir yeri bulunmaktadır. Özellikle kuru saçlara avokado yağı ile bakım yapılması gerekmektedir.

Avokado yağı özellikle kuru saçlar için kullanılmalıdır. Saç diplerine masaj yaparak uygulanması saçın keratin dengesini sağlamaktadır. Saçlarsa kepek sorununa ve saçların dökülme sorununa karşı faydalıdır.

Saç uzama sorunu olanlar içinde ideal bir saç bakım yağıdır. Avokado yağı kullanım oranı arttığından her yerde kolay bulunabilmektedir.

Avokada besin olarak da kullanılmaktadır. Avokado kabuklarını cilde sürerek masaj da yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.