Ana Sayfa Film&Dizi Okul Temalı Dizi Sevenler İçin 5 Öneri

Okul Temalı Dizi Sevenler İçin 5 Öneri

44
0

Okul Temalı Dizi Sevenler İçin 5 Öneri

Kış aylarında evden çıkmak yerine sıcak yatağımıza kurularak yabancı dizi izlemek hepimiz için en iyi aktivitelerin başında gelmektedir. şimdi size izlemeniz için birbirinden güzel konusu okul temalı olan diziler önereceğiz.

tv-the-lying-game

  1. The Lying Game

Aslında bir kitaptan kurgulanmış olan bu dize de, zengin bir aile tarafından evlatlık alınan Emma’nın başka bir ikizinin olduğunu öğrenmesiyle işler farklı bir boyut alıyor. Birbirlerini bulan ikizler sık sık yaşamlarını değiştirerek gerçek annelerinin kim olduğunu öğrenmelerini konu alıyor.

Community

  1. Community

Çeşitli sebeplerden dolayı hukuk diploması iptal edilen bir gurup avukatın kurduğu bir gurup kurulur ve burada topluma uyum sağlamakta zorlanan insanların uyum sağlaması için faaliyet gösterdikleri bu grupta başlarına komik maceralar gelecektir.

Friday Night Light

  1. Friday Night Light

Bu dizi tam bir gençlik ateşinin içinde barındıran Teksas’da küçük bir kasabada geçen olayları konu etmektedir. Bu kasabada futbol şampiyonaları her şeyden daha önemli hale geldiğinden dolayı tek odak noktaları kazanmak olan grubun üzerinde baskılardan sıyrılıp başarılı olmaları gerekmektedir.

elite

  1. Elite

Bu dizi her ne kadar ülkemizdeki klişe dizi konularına sahip olsa da yine de izlemesi keyif veren bir şekilde üç gencin okulları yıkıldıktan sonra özel bir okula gönderilmesiyle hikaye başlıyor. Okuldaki zengin öğrencilerin baskılarına maruz kalan bu gençler, bir çatışma başlatarak sorunların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Skins6

  1. Skins

Sanırım bu en eski ve en iyi dizilerden biri olma yolunda gösterilebilecek efsanelerden biri. Diğer gençlik dizilerinin aksine bambaşka bir senaryoya sahip olan bu diziyi sona saklayıp uzun uzun yazmak istedim.

2007 yılından gösterime giren bu dizi, Bristol’da yaşayan liseli gençlerin hayatlarını ele alıyor. Gençlerin hayatları hiçbir zaman yolunda gitmemiştir. Düzgün aileleri iyi haytaları hiç olmamıştır. Her birinin kötü huyları vardır.

her biri büyük problemlere sahip olan bu gençlerin her bölümde tek tek birinin hayatına odaklanmasıyla bölümler sıkıcı bir hal almanın dışında izleyenleri kendine çekmekte oldukça başarılı. Cesur sahnelerin ve farklı kurgunun öne çıktığı bu gençlik dizisinde olaylar komik gibi görünse de altındaki dram kalbinize dokunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.