Ana Sayfa Film&Dizi En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

39
0

En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

Boş vakit doldurmak için birebir olan diziler hem keyifli hem de ilgi çekicidir. Şöyle güzel bir yabancı dizi arıyorsanız tam adresine geldiniz. İşte sizler için hazırlanmış en iyi yabancı diziler sıralaması:

Game of Thrones

en iyi yabancı diziler
en iyi yabancı diziler

9.5 IMDb

Uzun uzun süren yazlar ve kışların arasında bulunan bir diyar ve bu diyarda süren taht kavgaları. Game of Thrones tüm dünyayı ekranlara kilitleyen geniş bir seyirci ağına sahiptir. IMDb puanından da anlaşılacağı üzere en iyi yabancı diziler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bir kral tahttan indirilmiş yerine gelen kralın zamanında ise bir cinayet yaşanmıştır.

Cinayetten dolayı yeni kral ittifak kurmak ve korunmak için Eddad Stark’tan yardım istemiştir. Bunlar birleşmeye çalışırken bazı güçler toplanmaya başlamıştır. Targaryen kardeşler ise ejder yumurtalarından güç alarak hakları olan tahtı almak istemektedirler. Bir taht 8 sezonluk kocaman bir dizi ortaya çıkarmıştır.

Black Mirror

en iyi yabancı diziler
en iyi yabancı diziler

8.9 IMDb

Her bölümü farklı konular üzerinde duran Black Mirror geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Diğer dizilere oranla büyük farkları bulunmaktadır. Özellikle her bölümünde farklı konuları işlemesi, hiçbir bölümün birbirinin devamı olmaması, buna ek olarak farklı oyuncuların oynaması Black Mirror’u en iyi yabancı diziler içerisinde ilk sıralara yerleştiriyor.

İnsanların teknolojiye karşı olan bağımlılığından tutunda türlü sorunlara karşı ders verir nitelikte olması izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Bölüm sonunda kendinizi ‘’Ben ne izledim böyle’’ demekten alıkoyamayacağınız ve bir süre ekrana bakakalacağınız bir dizidir.

Shameless

en iyi yabancı diziler
en iyi yabancı diziler

8.7 IMDb

Alkolik bir baba ve ortadan kaybolmuş annenin ardında kalan 6 çocuk. En büyükleri Fiona bütün kardeşlerine hem annelik hem babalık yapmaktadır. En küçüğünden en büyüğüne, her biri oldukça zorlu çocuklardır.

Evin bütün yükü ablada olduğu için kendi hayatını hiçe saymış ve kendisini kardeşlerine adamıştır. Bu serüvende hepsi birbirinden arıza olan çocukların başından geçenler Shameless’ı en iyi yabancı diziler arasında yükseltiyor. Bir oturuşta 2-3 sezon bitirilebilecek tarzda olan Shameless can sıkıntısına birebir gelecektir. Kendinizi sık sık kahkaha atarken bulacaksınız.

Vikings

en iyi yabancı diziler
en iyi yabancı diziler

8.6 IMDb

Tarihe adını yazdırmış bir devlet olan Vikingler gerek yaşam biçimleri, gerek savaşma tarzları ile diğer toplumlardan ayrılmaktadır. Vikings dizisinde ise ünlü Viking kahramanı Ragnar Lothbrok’un yaptığı kahramanlıklar ve keşiflere ekranlara yansımaktadır.

Ragnar, karısı ve iki çocuğuyla çiftçilik yapan bir aileye sahiptir. Her zaman dünyaya karşı meraklı olmuştur. Tanrılara inancı sonsuzdur ve reislerinin aksine doğuya değil batıya gitmesi gerektiğine inanmaktadır.

Gemi yapımında usta olan, en yakın arkadaşı Floki’ye bir gemi yaptırarak batıya açılmış, görmediği bilmediği topraklara adım atmıştır. Fakat bundan sonra hayatı tamamen değişecek ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

12 Monkeys
en iyi yabancı diziler
en iyi yabancı diziler

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Gizem, Macera

IMDB Puanı: 8.0

İnsanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs, 2035’te dünya nüfusunu yok eder sadece  çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir.

Salgının etkilerinden korunabilmek için ve yaşamın devam edebilmesi için insanlar yer altında sığınarak koloniler kurarak yaşamaya başlamıştır. Virüsü yok edebilmek için  bir çözüm yolu arayan bilim insanları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar.

İlk deney sürüşü içinse eski bir mahkum ve suçlu olan James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. James Cole ‘ün gelecekten geldiğine, ne de bir salgının yaklaştığına kimse inanmayacaktır.

Her bölümü ile soluk soluğa izleyeceğiniz bu 4 sezonluk diziyi kesinlikle kaçırmayın. Bir yılanın nasıl kendi kendi kuyrunu kovaladığını güzel bir işleyiş ile anlatan bu dizi sizi bilim kurgunun doruklarına ulaştıracak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.