Ana Sayfa Film&Dizi En İyi Savaş Filmleri Sıralaması !

En İyi Savaş Filmleri Sıralaması !

51
0

En İyi Savaş Filmleri Sıralaması

Tarih boyunca yapılan büyük küçük her savaş insanların hayatlarını değiştirmiş ve yön vermiştir. Her tülü yıkıma sebep olmaları ise tarihe kazınmış,

savaşlarla ilgili anlatılan hikayeler ile içlerimiz paramparça olmuştur. Savaş konulu filmler de o zamanlarda yaşananlara ışık tutmuştur. İşte sizler için hazırlanmış en iyi savaş filmleri sıralaması:

ayla
En iyi savaş filmleri

Ayla  8.9 IMDb

Gerçek bir savaş öyküsünün sinemaya uyarlanması sonucu gözleri dolduran Ayla en iyi savaş filmleri içerisinde şüphesiz yer alması gereken bir başyapıttır. Türkiye yapılan çağrı sonucunda Kore Savaşı’na asker göndermiştir.

Süleyman Astsubay da Kore’ye giden askerlerden birisidir. O felaketin içerisinde ay yüzü ile annesiz ve babası kalmış küçük bir kız çocuğu bulmuştur.

Onu yanına alıp adını da Ayla koymuştur. Artık onlar baba ve kızdan farksızdır. Fakat oldukça çetin geçen savaştan dolayı yolları uzun süreliğine ayrılmak zorunda kalacaktır.

 

Er Ryan’ı Kurtarmak
En iyi savaş filmleri

Er Ryan’ı Kurtarmak

8.6 IMDb

Dünya Savaşı’nın son sürat devam ettiği yıllarda geçen Er Ryan’ı Kurtarmak, en iyi savaş filmleri içerisinde bulunuyor. İlk dakikalarında oldukça gerçekçi canlandırılan Normandiya Çıkarması ekranlara geliyor.

Büyük savaşın sonucu 4 oğlundan 3’ünü kaybeden yüreği buruk bir annenin sağ kalan tek oğlu kurtarılacaktır. Bunun için Yüzbaşı John H. Miller ve küçük bir grup asker görevlendirilmiştir.

Yapmaları gereken şey James Francis Ryan’ı bulup, sağ olarak eve göndermektir. Fakat Er Ryan’ı bulma yolunda önlerine pek çok engel çıkacak bunlar da yetmezmiş gibi bulduktan sonra da görev tamamlanmış sayılmayacaktır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rCnul0fZYaM
En iyi savaş filmleri

Dağ Serisi

Dağ1 8.1 IMDb – Dağ2 9.4 IMDb

2012 ve 2016 yıllarında gösterime giren Dağ serisi Türk yapımı efsaneleşmiş iki yapıttır. En iyi savaş filmleri arasına gerçekçiliği, senaryosunun ve oyuncularının profesyonelliği ile giriş yapmıştır. İlk filmde; Oğuz bedelli askerlik yerine, kısa dönem askerlik yapmayı tercih etmiştir.

Bekir ise uzun dönem askerlik yapan arıza bir tiptir. Bundandır ki Oğuz ile hiç anlaşamamaktadır. Fakat omuz omuza girecekleri çatışmada ikisinin de hayatı, geri dönüşü olmayan şekilde değişecektir.

İkinci filmde ise değişmez ikili başka bir göreve gidecek, büyük zorluklara beraber göğüs gerecektir.

 

Fury
En iyi savaş filmleri

Fury  7.6 IMDb

1945’in Nisan ayıdır. Artık 2. Dünya Savaşı, son demlerini yaşamaktadır. 5 askerlik bir grup, Fury adlı tankları ile savaşı geçirmiştir.

Geriye son büyük görevleri kalmıştır. Almanya’da savaşın göbeğinde kalan bu grubun karşısına 300 kişilik düşman askeri gelecektir.

Hem asker olarak az sayıda hem de cephane olarak oldukça zor durumdalardır. Grubun başı Çavuş Wardaddy’nin yapması gereken 300 Alman askeri yenip, kendi adamlarını bu cehennemden sağ çıkarmaktır.

Önlerindeki 24 saat çok zorlu olacaktır. En iyi savaş filmleri arasında yer bulan Fury’de çoğu kişi için 24 saat çabuk geçse de Wardaddy ve ekibi için zaman adeta durmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.