Ana Sayfa Film&Dizi En İyi Gizem Filmleri Sıralaması

En İyi Gizem Filmleri Sıralaması

39
0

En İyi Gizem Filmleri Sıralaması

 Gizem çoğu insanın dikkatini çekmektedir. Sırlar, yapboz parçaları gibi birleştirilmeyi bekleyen şeylerdir. Bundandır ki gizem konulu filmler en çok izlenmeyi tercih eden filmlerdir. Eğer kaliteli gizem filmleri arıyorsanız işte sizler için hazırlanmış en iyi gizem filmleri sıralaması:

Başlangıç

8.8 IMDb

Para hırsızlığı, değerli taşların hırsızlığı, araba hırsızlığı falan hep bildiğimiz hırsızlık türleri. Fakat bu filmdeki başrol Cobb, hayatınızda görebileceğiniz en farklı hırsız olabilir.

Bundan dolayı Başlangıç en iyi gizem filmleri arasında yer alıyor. Cobb profesyonel bir hırsız, buraya kadar her şey normal ama Cobb en derinlerde saklı önemli sırların hırsızlığını yapıyor. Büyük bir iş almıştır. Bu iş için ekibini büyütmesi gerekmektedir.

Her biri kendi alanlarında ustalaşmış insanları toplamıştır. Dişli düşmanlarına karşı işini yapması gerekmektedir. Bu yolda onu sadece düşmanları değil eski karısı da oldukça zorlayacaktır.

Fight Club 8.8 IMDb

En iyi gizem filmleri arasında bulunan Dövüş Kulübü ters köşe yaptığı sonu ile izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır. Anlatıcımız uyku sorununda mustarip genç bir adamdır.

Sıradan bir hayatı vardır ve uykusuzluk sorunu ona hayatı dar etmektedir. Doktora giderek çözüm aramaya başlamıştır. Doktorunun tavsiyesi üzerine çeşitli kanser hastalarının bulunduğu terapi gruplarına katılmaya başlamıştır.

Orada kedisi gibi hasta olmayan ama terapilere gelen Marla adında garip bir kadınla tanışmıştır. Hayatını tamamen değiştirecek olan Tyler Durden ile bir yolculuk sırasında karşılaşmıştır.

Evinde çıkan yangın sonucu Tyler’ı aramış onunla buluşmuştur. İşte o gece bir yumruk ile ortaya Dövüş Kulübü çıkmıştır. Belli kurallar çerçevesinde kurdukları kulüp sayesinde tüm dünyaya nam salacaklardır.

Akıl Defteri 8.5 IMDb

Bir kaza, sonrasında sürekli yaşanan ve ender rastlanan hafıza kaybı. Leonard Shelby iş adamı gibi görünen bir tiptir. Fakat aslında içinde fırtınalar kopan, karısının katilini arayan çaresiz bir adamdır. Sadece nakit para kullanmakta ucuz otellerde kalmaktadır.

Hafıza kaybı sebebiyle 15 dakika öncesini bile hatırlamakta sıkıntı çekmektedir. Nereye gittiğini, ne yaptığını bile hatırlayamayan Leonard’ın bütün dengesi alt üst olmuştur. Oldukça farklı senaryosu sayesinde Akıl Defteri en iyi gizem filmleri içerisine yüksek IMDb puanı ile giriş yapmıştır.

Oyun Gecesi

7.0 IMDb

Arkadaşlar bir araya geldiklerinde çeşitli oyunlar oynar ve oldukça eğlenceli zaman geçirir. Annie ve Max’in yolları bir daha ayrılmamak üzere oyun turnuvasında kesişir.

Hayatları oyun üzerine kurulu olan bu çift o oyundan bu oyuna koşarak zaman geçirmektedir. Yakın arkadaşları ile düzenli olarak oyun gecesi yapan çiftimiz bu işte oldukça da iyidir.

Her şey Max’in kardeşinin kendilerini ziyarete gelmesi ile değişmiştir. Ortada kurgulanmış bir oyun vardır fakat her şey oldukça gerçekçi gözükmektedir.

Peki ya bu oyun gerçekse ve aslında kurgu değilse? Çiftlerimizin başı tahmin edemeyecekleri kadar belaya bulaşmıştır. Bu gizem de filmi en iyi gizem filmleri arasına sokmuştur. Oyun gecesi bol gizem ve bol kahkaha ile neşenizi yerine getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.