Ana Sayfa Bilgisayar İnternet Google’dan Hızlı İndex Almak

Google’dan Hızlı İndex Almak

7
0
googleden-hizli-index-almak
googleden-hizli-index-almak

Google’dan Hızlı İndex Almak

Google’da görünmek kadar önemli olan diğer bir husus hızlı bir şekilde indexlenmektir. Yazdığınız her yazının bir kaç dakika sonra arama motoru üzerinde görünmesidir. Böylece gündelik olaylarda ön plana çıkma şansınız artar hit oranınız muazzam şekilde artabilir.

Herkesin aslında ilk yapması gerekeni sonradan yapması gereği bu konuyu okuyor olabilirsiniz. Birçoğunuz google gibi getir(webmaster tools içindeki ) kullanarak sitelerinizi indexletmeye çalışıyorsunuz. Ancak bunu sürekli yapmanız google botu uyuşuk bir hale getiriyor. Ve getir demeden bir çok zaman bot kendi indexlememeye başlıyor.

 

Google İndex Hızını Artırma Yolları

1- Sosyal Medyada Paylaşın
Site linklerinizi sosyal medyada paylaşmanız hızlı indexlemeye katkı sağlar. Sosyal alardan çıkmayan google botları linki görür tarar sitenize gelir ve dizine eklenirsiniz.

2- Ping Servislerine Pingleyiniz
Ping servislerine wordpress otomatik ping atıyor. WordPress siteler için bunu yapmaya gerek yok ancan diğer sitelerin ping atmaları gerekli.

Ping-O-Matic (pingomatic.com)

Blogflux (pinger.blogflux.com)

Gibi servislere yazdığınız yazıları atmanız index alma hızınızı etkileyecektir.

3- Linkinize google’a aratarak ekletin!
Hani dedik ya google çok akıllı bir arama motoru diye. Arama motoruna linkinizi aratırsanız botlar bu nedir ne değildir diye sitenize gelir index almanız hızlanır..

4- Güncellik ! Sitenizi güncel tutun!
İndex alma hızınızın artması için sitenizin sürekli güncelleniyor olması gereklidir. Bir kitap gibi düşünün hergün aynı sayfayı okuyacağınızı bilseniz aynı kitabı sürekli elinize alırmısınız? Siz sürekli güncelledikçe botun misafir olma hızı da artacaktır 🙂

Özgünlüğü elden bırakmayın. Eklemek istediklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.