Ana Sayfa Bilgisayar İnternet Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir?

8
0
Google-Adsense-nedir
Google-Adsense-nedir

Google Adsense Nedir?

Google adsense uygulaması web site’ye sahip olan kişiler için Google’nin sunduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bu sisteme başvurunuz yaptıktan sonra onaylanmasını bekliyorusunuz ve onaylandıktan sonra artık sizde bir google yayıncısı olmuş oluyorsunuz. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçiler ile sizde belirli bir gelir elde etmiş oluyorsunuz.

Üyelik işlemlerinin ardından hangi türde bir ödeme istiyor iseniz hesap ayarlarından bu ayarı yapıp çeşitli boyutlarda bölgeler oluşturduktan sonra reklamları istenilen yere yapıştırabilirsiniz. 2 ila 3 dakika içerisinde sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlayacaktır. Reklamlar görüntülenmeye başlayınca sizdeüzret almaya başlıyorsunuz. Google adsense üzerinde bu reklamların görüntülenmesi sizin için bir gelir kapısı anlamına gelmektedir. Bu reklamlara tıklayan kişi sayısına göre almış olduğunuz para miktarıda artacaktır. Bu gibi reklam işinden çok büyük para kazanan siteler bulunmaktadır. Bu neden ile bu iş küçümsenecek boyutta değildir. Bu sitelere bir örnek verecek olursak mashable.com sitesi bu google adsense uygulaması ile reklamlardan elde etmiş olduğu gelir 600.000 dolar civarında olduğu bilinmektedir. Sizinde bileceğiniz gibi bu sitelerin oluşması için insanların çok büyük gayretler gösterdiği bilinmektedir.

Bu google adsense uygulamsını insanların daha fazla kullanması gerekmektedir. Çünkü bu uygulama ile hem sitenizi geliştirebilir hem de bir gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için gerçekten emek harcayan kişiler daha ileri ki yıllarda bu siteler üzerinden elde ettiği reklam gelirleri çok büyük olacağı kuşkusuzdur.

Google Adsense’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Adsense kayıt aşamasında çok hassasiyet göstermektedir. Bu yüzden sitenizin yeterli içeriğe sahip olmadığını düşünüyorsanız başvurunuzu ertelemenizde fayda var. Site içeriğiniz özgün ve spam yapmıyorsa ve belirli bir güncelliğe sahipse. Makale uzunluklarınız belirli bir düzeydeyse. Bu detay önemli çünkü adsense sayfalarda reklam gösterirken içeriğe uygun reklamlar yayınlar. İçeriğiniz anlaşılamayacak kadar kısa veya siteniz ağırlıklı olarak resimlerden oluşuyorsa o site ile adsense hesabı almanız zor olacaktır.

Başvuru kabulu iki aşamalı olmaktadır. adsense.com dan yapacağınız kayıt sonrası başvuruda 1. aşamada siteniz kabul edilecek ve adsense kodlarını sitenize eklemeniz istenecektir. 2. kabulü alana kadar sitenizde boş reklamlar gözükecek ve adsense sitenizin takibini yapacaktır. Zor olan süreç 2.başvurunun onaylanmasıdır. 1. başvuruda hemen hemen her site onaylanır fakat 2. başvuruda site detaylı incelenmektedir. Başvurunuz onaylanmaz ise gelen cevaba göre sitenizi düzenleyip bir kaç hafta sonra yeniden başvuru deneyebilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra tüm sitelerinize adsense kodlarınızı ekleyebilirsiniz. Bol kazançlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.